ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Iveco Czech Republic, a. s.

Jsme firma s více než 125ti letou tradicí. Specializujeme se na vývoj a výrobu autobusů IVECO BUS.

Autobusy IVECO BUS z Vysokého Mýta

Ve Vysokém Mýtě vyrábíme meziměstské a turistické autobusy, které jezdí ve více než 30ti zemích světa.

Navrhujeme, vyrábíme a prodáváme široký sortiment vozidel hromadné dopravy, která splňují nejnáročnější požadavky veřejných i soukromých dopravců. V našem výrobním závodě ve Vysokém Mýtě se zaměřujeme na městské a meziměstské autobusy IVECO BUS. Náš nejúspěšnější model Crossway, s více než 50 000 prodanými kusy, si díky jeho vlastnostem oblíbili zákazníci po celé Evropě.

IVECO BUS je moderní značka, která navazuje na úspěchy legendárních autobusů Karosa a dále rozvíjí českou konstruktérskou tradici. Dřívější spojení se značkami Renault a Irisbus nám umožnilo nasbírat cenné zkušenosti, které nyní můžeme uplatnit na dalších trzích. Díky tomuto unikátnímu know-how a neustálým inovacím udáváme trendy v dnešní hromadné dopravě.

95 let

tradice výroby autobusů

128 let

od založení společnosti

více než
150 000

vyrobených produktů

92% export

do zhruba 30 zemí světa

V roce 2022 jsme vyrobili 4 767 autobusů. Patříme mezi nevýznamnější firmy České republiky a jsme důležitým zaměstnavatelem v Pardubickém kraji. Na výrobě se podílí přibližně 3 900 zaměstnanců a dalších více než 1 700 pracovních míst vytváříme u svých tuzemských dodavatelů.