Vývoj a výroba

Navrhujeme a vyrábíme nejúspěšnější autobusy současnosti.

Iveco Czech Republic, a. s.

Společnost Iveco Czech Republic, a. s. je dnes největším výrobním závodem značky IVECO BUS.

Iveco Czech Republic, a. s patří mezi nejvýznamnější firmy České republiky a je jedním z největších závodů na výrobu autobusů v Evropě. Vyrábí se zde meziměstské a příměstské autobusy Crossway a nové turistické autobusy Evadys. Z výrobní linky sjíždí denně až 18 autobusů v různých modifikacích a motorizacích. Nejúspěšnějším autobusem je Crossway, který se díky své spolehlivosti a víceúčelovosti stal oblíbeným a nejpoužívanějším meziměstským autobusem v Evropě.

Většinu komponent si výrobní závod ve Vysokém Mýtě vyrábí sám. Je třetím největším výrobcem sedadel pro vozidla hromadné přepravy osob v Evropě. V roce 2017 zde bylo vyrobeno přes 200 tisíc sedadel nejen do autobusů z Vysokého Mýta, ale také pro sesterský závod ve francouzském Annonay.

 

World Class Manufacturing

Kontrola kvality v závodě IVECO BUS ve Vysokém Mýtě patří mezi nejlepší na světě.

Výrobní závod ve Vysokém Mýtě je držitelem bronzové medaile World Class Manufacturing (WCM), jenž je mezinárodní metodikou pro řízení výrobních cyklů v souladu s nejlepšími standardy po celém světě. Díky tomu je zajištěna nejen špičková kvalita autobusů, ale také minimální dopad jejich produkce na životní prostředí. Toto významné ocenění je výsledkem širokého a konstantního úsilí zaměstnanců Iveco Czech Republic, a. s. při náročném uplatňování principů a metod World Class Manufacturing, které vedlo ke zlepšení v oblasti logistiky, kvality a k významnému snížení nákladů. Vysoká jakost autobusů vyrobených ve Vysokém Mýtě je také dána pečlivým sladěním pracovní síly, použitých materiálů, výrobních postupů a pochopitelně i technicko-technologickým vybavením výrobního závodu.

 

Výrobní závody IVECO BUS


 

Vysoké Mýto

Rozkládá se na více než 225 000 m2 a jeho výroba se pohybuje okolo 3 000 vozů ročně. Vysoké Mýto, domov historie společností Carrosserie Sodomka a Karosa, je dnes předním výrobcem meziměstských a dálkových autobusů IVECO BUS v Evropě.

Annonay

Závod založil Joseph Besset a nyní se zde vyrábí městské autobusy Urbanway a turistické autokary Magelys. Výrobní závod v Annonay ročně vyrobí více než 1200 technologicky špičkových, moderních vozů pro přepravu cestujících.

Suzzara

Zabírá plochu téměř 200 000 m2 a ročně vyrábí přes 50 000 vozidel Daily. Suzzara je největším evropským výrobcem dodávek a minibusů.