ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

E-WAY pro Busitalia

Iveco Bus zaznamenává velký úspěch v Itálii: 150 plně elektrických městských autobusů E-WAY pro Busitalia

Busitalia zadává IVECO BUS zakázku na dodávku až 150 plně elektrických městských autobusů. Tato významná rámcová smlouva na autobusy E-WAY, která je největší smlouvou IVECO BUS podepsanou v Itálii, dokazuje schopnost značky poskytovat efektivní řešení s nulovými emisemi.

Dodávky jsou plánovány na období 2023-2025, přičemž první várka 18 vozidel bude dodána v červenci 2023.

  

Vénissieux, 10. ledna 2023

 

IVECO BUS získal tříletou rámcovou smlouvu na dodávku až 150 plně elektrických městských autobusů E-WAY o délce

12 m pro společnost Busitalia. Jedná se o dosud největší zakázku na městské autobusy E-WAY v Itálii, která potvrzuje pozici značky v čele řešení plně elektrické mobility.

 

Busitalia je společností skupiny FS Italiane Group, která se zabývá především poskytováním služeb místní veřejné dopravy (MHD) autobusy, a to přímo i prostřednictvím dceřiných společností. Společnost provozuje služby LPT v Umbrii, Benátsku a Kampánii a v Nizozemsku se společností Qbuzz v oblastech Utrecht a Groningen-Drenthe. Busitalia patří mezi přední společnosti v oblasti silniční osobní dopravy, má 5 000 zaměstnanců a 2 700 autobusů. V roce 2021 Busitalia najela přibližně 152 milionů autobusových kilometrů.

 

Dvanáctimetrové autobusy E-WAY s nočním dobíjením, které bude společnost Busitalia provozovat, mají četné vybavení, jako je klimatizace, USB zástrčky, vyhrazené prostory pro osoby na invalidním vozíku a také systém zpětného vidění. Dvě různá uspořádání nabídnou velkou kapacitu pro cestující, aniž by byl ohrožen dojezd na jedno nabití. Některá vozidla jsou vybavena tak, aby mohla přivítat 28 sedících cestujících pro městskou dopravu, zatímco jiná nabídnou optimální kombinaci 32 míst pro příměstskou dopravu.

 

Vozidla budou dodána v letech 2023 až 2025. Prvních 18 vozidel bude dodáno v červenci 2023 a budou uvedena do provozu v Padově a Rovigu.

 

Touto novou zakázkou IVECO BUS posiluje své vedoucí postavení v oblasti vývoje autobusů s nulovými emisemi a svou pozici významného partnera pro podporu orgánů veřejné dopravy při jejich energetické transformaci. 

 

"Podíl na udržitelném rozvoji naší země je základem naší každodenní činnosti: přispívat k rozvoji udržitelné kolektivní mobility je závazkem i cílem společnosti Busitalia. Obnova našeho vozového parku elektrobusy tohoto typu - o nichž jsme si jisti, že splní všechna naše očekávání - nám pomůže dosáhnout našich cílů udržitelným způsobem.", řekl Stefano BONORA, CEO a generální ředitel společnosti Busitalia.

 

Stéphane ESPINASSE, , Head of Sales & Products IVECO BUS, řekl: "Všichni se těšíme na další spolupráci: "Jsme obzvláště poctěni touto zakázkou, která potvrzuje naše vedoucí postavení v oblasti elektrické technologie. Jsme hrdí na to, že můžeme podpořit společnost Busitalia v zavádění autobusů s nulovými emisemi, aby se veřejná doprava v Itálii stala ještě udržitelnější. Těšíme se, že v Itálii bude jezdit stále více vozů E-WAY."