ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

E-WAY v Itálii

Plně elektrické řešení E-WAY od IVECO BUS slaví v Itálii další úspěch

IVECO BUS vyhrál výběrové řízení vypsané skupinou Autoguidovie a podepsal rámcovou smlouvu na dodávku 120 městských autobusů E-WAY. Dodávky budou zahájeny v druhé polovině roku 2023. Jedná se o druhou italskou zakázku výrobce v tomto roce.

Vénissieux, 16. února 2023

IVECO BUS dodá skupině Autoguidovie Group, přednímu hráči v italském sektoru místní veřejné dopravy, 120 nízkopodlažních autobusů E-WAY s možností připojení na elektrickou síť, a to po dobu tří let. Elektrobusy budou jezdit na všech územích, která pokrývají společnosti skupiny Autoguidovie, a jejich nákup byl částečně financován z příspěvků NRRP (Národní plán obnovy a odolnosti), doplňkových fondů a NSPSM (Národní strategický plán udržitelné mobility).

"Naše skupina pokračuje v úspěšném směřování k mobilitě s nulovým dopadem. Nákup elektrobusů v rámci smlouvy v hodnotě přibližně 65 milionů eur představuje přirozené pokračování cesty ke skutečné ekologické udržitelnosti pro společnost, která již nyní disponuje jedním z nejmodernějších a nejekologičtějších vozových parků v Itálii a vždy podporovala veřejnou dopravu jako hnací sílu růstu pro území, pro podniky a pro lidi," uvedl Stefano Rossi, generální ředitel společnosti Autoguidovie. "Ve strategickém plánu společnosti Autoguidovie je zákazník v centru pozornosti. Jsme totiž přesvědčeni, že mobilita s nulovými emisemi je prospěšná pro životní prostředí i pro občany a může pomoci podpořit využívání veřejné dopravy a následný odklon od osobních vozidel," uzavřel Rossi.

“Jsme poctěni, že si IVECO BUS vybrala i skupina Autoguidovie Group pro realizaci svého projektu mobility s nulovými emisemi v Itálii. Naše plně elektrické městské autobusy nabízejí řešení udržitelné mobility, které je spolehlivé a efektivní a zároveň splňuje veškerá očekávání provozovatelů dopravy, řidičů, cestujících a obyvatel," řekl Stéphane Espinasse, Head of Sales & Products, IVECO BUS. Dodal: "Tento druhý italský úspěch jen prohlubuje nadšení z dalšího zavádění našeho řešení E-WAY, které podporuje dekarbonizaci veřejné dopravy v zemi."

E-WAY nabízí řidičům a cestujícím mimořádně komfortní zážitek, plynulou, tichou jízdu a akceleraci bez vibrací. Díky dvacetiletým zkušenostem IVECO BUS s vývojem a výrobou v oblasti alternativních energií zaručuje E-WAY vynikající rovnováhu mezi dojezdem a kapacitou pro přepravu osob a poskytuje potřebný výkon pro celodenní provoz.

 

AUTOGUIDOVIE

Autoguidovie je největší italská soukromá společnost provozující lokální veřejnou dopravu. S 1 406 zaměstnanci a konsolidovaným obratem 149 milionů eur je Autoguidovie lídrem v oblasti služeb silniční městské a příměstské hromadné dopravy. V současné době působí přímo nebo prostřednictvím dceřiných společností, řízených společností, společností, do nichž investovala, nebo v rámci ATI, v Lombardii, Emilii Romagni, Benátsku a Piemontu. S vozovým parkem čítajícím 1 230 autobusů, který patří k nejmodernějším a nejekologičtějším v Itálii, spravuje Autoguidovie okruh 46 milionů autobusových kilometrů.

Další informace: https://autoguidovie.it