ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

E-WAY v Seville

Úspěch řady E-WAY v Seville

K zajištění čistšího a udržitelnějšího vozového parku městské dopravy v Seville dodá IVECO BUS pět 12ti metrových elektrobusů E-WAY. Elektrobus E-WAY zlepšuje kvalitu života ve městě, protože neprodukuje škodlivé emise, pracuje tiše, je pohodlnější pro cestující i řidiče a pomáhá chránit životní prostředí.

 

Madrid, 9. května 2022

 

IVECO BUS dodá pět dvanáctimetrových elektrobusů E-WAY, které přispějí k udržitelnějšímu využívání vozového parku městské dopravy v Seville (TUSSAM), neboť vyhrála jednu ze dvou částí výběrového řízení. Tyto nové autobusy posílí služby, aniž by produkovaly znečišťující emise, a tím chrání životní prostředí a kvalitu městského ovzduší.

 

Fabrizio Toscano, obchodní ředitel IVECO BUS pro Španělsko a Portugalsko, říká: "Elektrická technologie IVECO BUS poskytuje kvalitní, pohodlnou, čistou a udržitelnou službu; aniž by to bylo na úkor základních výhod tohoto dopravního prostředku, jako je všestrannost použití a optimalizované provozní náklady. Jsme rádi a hrdí na to, že si nás společnost Sevillská městská doprava (TUSSAM) vybrala, abychom ji podpořili při zavádění jejího vozového parku 100% čistých autobusů. Tato první zakázka ve Španělsku je projevem důvěry a nejlepším důkazem vysoké kvality našeho plně elektrického modelu."

 

E-WAY je řešení udržitelné mobility, které reaguje na všechny výzvy v dopravě. Jedná se o vyspělou technologii, která již úspěšně funguje v sítích veřejné dopravy ve Francii, Norsku, Nizozemsku, Lucembursku, Rakousku a Německu, kde jsou vozidla denně v provozu a mají za sebou již několik milionů kilometrů.

 

E-WAY electric: skvělý výkon s nulovými emisemi

IVECO BUS nabízí s modelem E-WAY nejkompletnější řadu elektrobusů na trhu, která díky širokému výběru délek (9,5, 10,7, 12 a 18 metrů) a způsobů nabíjení (pomalé noční nabíjení nebo rychlé nabíjení pomocí pantografu) nabízí řešení, které vyhovuje specifickým potřebám každého zákazníka.

 

Nabízí také mimořádně pohodlný zážitek pro řidiče a cestující, plynulou, tichou a bezvibrační jízdu a zrychlování. Tato řada těží z více než 20 let vývoje a výrobních zkušeností, které společnost IVECO BUS získala v oblasti alternativních energií a zejména elektromobility.

E-WAY nabízí dobrý poměr dojezdu a kapacity pro cestující a má výkon, který zajistí celodenní provoz. E-WAY dosáhl 2 certifikovaných rekordních jízd, které dokládají jeho mimořádnou spolehlivost a vynikající výkon.   Druhá rekordní jízda byla provedena v reálných provozních podmínkách z iniciativy našeho zákazníka, německé společnosti Verkerhrsbetriebe Bachstein s použitím 12-m nočního nabíjení E-WAY s 350kWh baterií. Výsledek, certifikovaný společností TÜV Nord, byl stejně vynikající jako při první jízdě: Na jedno nabití ujelo vozidlo bez problémů 543 km a na konci testu vykázalo 3% zbytkové zatížení.

 

Model E-WAY, který si TUSSAM vybral, bude vybaven synchronním trakčním elektromotorem o jmenovitém výkonu 160 kW a lithium-iontovými bateriemi NMC ZEN s kapacitou až 460 kWh, integrovanými jak ve střeše, tak v zadní části vozidla.

Proces dobíjení je velmi jednoduchý a zcela bezpečný prostřednictvím zásuvky CCS2 Combo, která připouští přibližně 100 kW výkonu pro úplné nabití za méně než čtyři hodiny.

 

Uvedená vozidla nabídnou nejlepší přístupnost pro osoby se sníženou pohyblivostí díky dvěma nájezdovým rampám a dvěma místům vyhrazeným pro cestující s dětským kočárkem nebo na invalidním vozíku. Plochá nízká podlaha po celé délce vozidla umožní optimalizovat tok cestujících.