ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Iveco Czech Republic hodnotí rok 2016 jako velmi úspěšný

Nejvyšší objem produkce v historii, rostoucí tržní podíl a stříbrná medaile v soutěži Exportér roku!

Vysoké Mýto, 9. února 2017

Rostoucí celkový tržní podíl a první místo s tržním podílem 40,5 % na trhu meziměstských vozů v České republice

V roce 2016 vzrostl tržní podíl značky IVECO BUS v České republice o 0,7 % na celkových  25,2 %. IVECO BUS se zároveň stalo absolutním lídrem v segmentu meziměstských vozů v České republice s tržním podílem 40,5 %, a to díky nejúspěšnější evropské řadě Crossway, která se vyrábí ve Vysokém Mýtě.

Produktová řada Crossway je jedničkou ve východoevropském regionu, který zahrnuje 10 zemí – Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Slovinsko, Chorvatsko, Českou republiku a Slovensko –, a to s celkovým tržním podílem v  segmentu meziměstských vozů  48,9 %. Společnost Iveco Czech Republic zaznamenala rekordní výši produkce 3 885 vozů (+ 4,2 %), což jen dokládá, že řada Crossway se nadále těší oblibě mezi zákazníky. Jedná se o vůbec nejvyšší výrobu v celé historii závodu. Přes 94 % vozů bylo prodáno do zahraničí, přičemž na prvním místě figuruje Francie, následována Německem a Itálií.

Sylvain Blaise, viceprezident IVECO BUS, odpovědný za segment autobusů IVECO BUS po celém světě, prohlásil: „Díky více než 120 letům zkušeností a nepřetržitým ambiciózním investičním programům je společnost Iveco Czech Republic odhodlána nadále udržovat svou konkurenceschopnost na vysoké úrovni a výrazně přispívat k růstu státního průmyslu a hospodářství. Řada Crossway je jednoznačným lídrem ve své kategorii v Evropě, a k rozvoji výrobního závodu ve Vysokém Mýtě zcela jistě přispěje i nový Evadys.

Společnost Iveco Czech Republic oceněna jako druhý největší český exportér v kategorii „Nárůst exportu 1993-2015”

V prosinci minulého roku společnost Iveco Czech Republic, a. s. získala stříbrnou medaili ve 22. ročníku soutěže Exportér roku. Obsadila druhou příčku v soutěžní kategorii „Nárůst exportu 1993-2015” mezi společnostmi s objemem exportu přes 500 mil. Kč za rok. Hodnota exportu společnosti se od roku 1993 zvýšila na 25násobek. Generální ředitel společnosti Iveco Czech Republic, a. s., Jiří Vaněk, obdržel toto ocenění z rukou ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka na slavnostním předávání konaném v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Výroba v roce 2016: nejvyšší v historii závodu!

Iveco Czech Republic, významný hráč české ekonomiky, nepřetržitě investuje jak do technologií, tak do průmyslových zařízení a má v plánu i nadále investovat do výrobního závodu ve Vysokém Mýtě a do výzkumu a vývoje. V roce 2016 přesáhly investice 300 mil. Kč.

37% vzrůst počtu zaměstnanců během 5 let

Společnost je významným zaměstnavatelem v pardubickém regionu. Zaměstnává přes 3 100 lidí, a dalších přibližně 1 700 pracovních míst vytváří u subdodavatelů. Za posledních 5 let počet zaměstnanců společnosti významně vzrostl o více než 37 %.