ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nový IVECO Daily

Daily minibus: nový pohled na přepravu cestujících

Poslední generace minibusu Daily dokáže splnit všechny potřeby přepravy cestujících: školní minibus přepraví školáky, meziměstský autobus s největší kapacitou cestujících ve své kategorii a vyhlídkový minibus pro příjemné, pohodlné cestování.

 

Minibus New Daily posouvá na novou úroveň i konektivitu, otevírá totiž svět služeb přesně na míru využití vozidla řidičem a poskytuje komplexní řešení přepravy, které mění způsob přepravy cestujících.

 

Turín, 4. dubna 2019

  

Značka IVECO BUS dnes v CNH Industrial Village v italském Turíně mezinárodnímu tisku představila minibus New Daily – s dieselovým a alternativním pohonem. V rámci této dvoudenní akce se konala i konference pro veřejnost, digitální interaktivní dílny i testovací jízdy nového vozu.

 

Pro prezidenta užitkových a speciálních vozidel to bylo také první setkání s tiskem od chvíle, kdy přišel do společnosti IVECO, a také pro vedoucí týmu Daily v nových rolích – Raffaele Di Donfrancesca, vedoucího řady produktů LCV Global a Sergia Piperna Beera, obchodního ředitele Light Line.

 

Značka IVECO BUS navrhla verzi „minibus“ svého Daily, čímž vyvinula vozidlo, které kombinuje roky prověřenou kvalitu vozidla Daily s odborností jedničky na trhu v oblasti přepravy cestujících.

 

Tato nová generace – k dispozici s dieselovým a alternativním pohonem – vylepšuje stávající verzi za účelem splnění všech potřeb přepravy cestujících: školní minibus k přepravě školáků (Pop), kyvadlový minibus na krátké cesty (Start), meziměstský autobus s největší kapacitou cestujících ve své kategorii (Line) a vyhlídkový minibus pro příjemné, pohodlné cestování (Tourys).

 

 

Minibus Daily pro každý úkol

Daily Pop

 

Daily se díky třem různým délkám a motorům (160 hp, 180 hp a 210 hp) skvěle hodí k přepravě dětí do školy. Poskytuje velkou kapacitu cestujících za optimální celkové náklady na vlastnictví: až 32 žáků střední školy a až 45 základní školy.

 

Daily Start

 

Daily Start je základní 6-ti m model. Jednoduchý, funkční a výnosný. Má stejnou DNA jako Daily a k tomu lety prověřené funkce.

V nabídce jsou buď 150hp nebo 180hp motory a 3 různé délky. Umožňuje různé rozložení interiéru, které pojme až 22 cestujících a oddělené místo na invalidní vozík.

Standardní konfigurace minibusu Daily Start je vybavena manuálními posuvnými dveřmi s podnožkou. Nástup do vozidla je nově navržený tak, aby splňoval normy R107 týkající se rozměrů schodků.

Chcete-li zvýšit všestrannost minibusu Daily, lze základní verzi vylepšit volitelným vybavením, jako např. elektrickými posuvnými dveřmi se sklopným schodem nebo centrální klimatizací. Minibus Daily Start je tedy vozidlo vhodné pro různé využití, od dopravy na letiště po taxi.

 

Daily Line

 

Vyrábí se ve 3 délkách a se 3 typy dveří (manuální, elektrické nebo posuvné). Daily Line je ideální na cesty mimo město. Poskytuje velkou kapacitu cestujících a nízké provozní náklady. Díky různému rozložení sedadel pojme až 22 cestujících.

 

Díky zadní plošině a volitelným rychloupínacím sedadlům v posledních řadách umožňuje Daily Line nástup i cestujícím se sníženou mobilitou. Může být vybaven i speciálními prvky, jako např. rampou pro vozíčkáře, monitory s trasou, prostorem pro zařízení ke kontrole jízdenek a tlačítka zastavení.

  

Daily Tourys

 

Daily Tourys je dokonalý vyhlídkový minibus pro cesty ve stylu a pohodlí. LED světla zlepšují osvětlení interiéru a pohodlí cestujících. Díky zavazadlovému prostoru o ploše 2,5 m3 a novým vnitřním úložným prostorám je, co se celkového úložného prostoru týče, nejlepší ve své třídě. Zcela splňuje normu proti převrácení (R66.02).

Vyrábí se ve 3 délkách, je vybaven pneumatickým zadním odpružením, klimatizací, audio-vizuálním multimediálním zařízením, USB zdířkami pro každou dvojici sedadel a velmi ceněným asistenčním systémem řízení LDWS, který předchází rozptýlení řidiče či mikrospánku.

Vynikající 8-mi rychlostní převodovka Hi-Matic, která se stará o maximální výkon při nízkých provozních nákladech a co největším potěšení z jízdy, je nyní ve standardní výbavě. Je rychlejší a přesnější než předchozí 6 stupňová manuální převodovka. Ke změně rychlosti dochází bez přerušení točivého momentu za méně než 200 ms, což zaručí vysoký výkon.

  

Daily Minibus Blue Power: když se udržitelná přeprava stane skutečností

 

Navzdory aktuálním trendům směrem k dekarbonizaci a ke zvyšování nároků na dopravu ve městech se ekologické chování pro přepravní společnosti stává konkurenční výhodou. Udržitelný rozvoj, který byl pro společnost IVECO BUS vždy klíčovým, se nyní díky alternativním pohonům (vyvinutým v rámci značky) jako elektřina a zemní plyn stává skutečností.

 

Značka IVECO BUS je již 20 let průkopníkem těchto technologií a nyní dosahuje vrcholu své práce. Na trhu jedinečná nabídka Blue Power poskytuje opravdovou svobodu volby mezi dvěma technologiemi – zemním plynem a elektřinou – aby dokonale splnil konkrétní požadavky různých úkolů (doprava na letiště, kyvadlové doprava, přeprava do škol, atd.).

 

Daily Minibus Natural Power

Je dodáván s 3l motorem se 136 koňmi a 350 Nm točivého momentu, což je nejlepší ve své třídě. Tento motor je extrémně stabilní a zaručuje vyšší moment a lepší ovládání, takže vám dává optimální výkon bez kompromisů.

 

Ekologický výkon minibusu Daily Minibus Natural Power je stejně úžasný jako u naftového motoru: jeho motor splňuje normy Euro 6/D, má o 76 % nižší emise jemných částic a o 12 % nižší emise oxidu dusíku než naftový motor, který už tak produkuje velmi nízké emise. V reálných jízdních podmínkách ve městech jsou emise CO2 u motoru CNG o 3 % nižší než u ekvivalentní naftové verze.

 

Použití převodovky Hi-Matic u verze na zemní plyn posouvá výkon ještě dále, rozdíl totiž činí 5 %. Při použití s biometanem lze emise CO2 navíc snížit až o 95 %. Je to poprvé, kdy se kombinuje motor Natural Power s vynikající 8-mi stupňovou automatickou převodovkou Hi-Matic. Tato kombinace poskytuje zcela nový rozměr v oblasti přepravy cestujících. Díky Hi-Matic Natural Power je Daily Minibus, co se výkonu a ohledu k životnímu prostředí týče, nejlepší ve své třídě.  Lze přidat i retardér Telma, která ještě zvýší pohodlí a bezpečnost cestujících.

 

Daily Minibus Natural Power je také vysoce úsporný. Nižší cena za stlačený zemní plyn v porovnání s naftou znamená velmi dobré náklady na kilometr. Když se zváží složky jako cena paliva, účinnost motoru a hodnota energie, zemní plyn dokáže v porovnání s naftou ušetřit značné náklady. Jako takové je to velmi ekonomické udržitelné řešení.

Díky výrazně nižšímu hluku je toto vozidlo čisté a tiché, což je v nízkoemisních zónách velkou výhodou.

  

Daily Minibus Electric

Uveden byl v roce 2009 a od té doby je neustále vylepšován. Daily Minibus Electric si získal mnoho fanoušků, a to díky své účinnosti, všestrannosti a celkovému ohledu k životnímu prostředí, který znamená i 100% recyklovatelné baterie.

 

Daily Minibus Electric je ojedinělé vozidlo, které umožňuje provoz i ve městech s velmi přísnými provozními omezeními. Tento minibus s nulovými emisemi je ideální do center měst a kyvadlovou dopravu. Dojezd je 100 nebo 160 km se dvěma nebo třemi sodík-nikl-chloridovými akumulátory spolu s vysoce výkonnými ultrakompenzátory, které zlepšují výkon vozidla a životnost akumulátoru.

 

Regenerativní brzdný systém schraňuje kinetickou energii a převádí ji na elektřinu k nabití pohonných akumulátorů. Proměnný režim nabíjení patentovaný společností IVECO sestává z elektrické zásuvky a zástrčky, která se dokáže nabít z běžné zásuvky za 24 hodin, z veřejné nebo soukromé zásuvky za 10 hodin, nebo z veřejné rychlonabíjecí stanice za 2 hodiny.

  

Funkční design a nejlepší požitek z jízdy ve své třídě

 

Daily Minibus má snadno rozpoznatelný design, který se stal součástí jeho výrazné identity. Nová přední mřížka se rozšířila kvůli lepší ventilaci, ale zároveň ochraně motoru a chladiče. Díky procesu ražení za horka při výrobě je také velmi pevný a odolný.

 

Designové prvky také přispívají k nižšímu TCO: nový nárazník je rozdělen na 3 části, takže v případě malé nehody lze vyměnit jen jednu část namísto celého nárazníku. Tím se výrazně snižují náklady na opravy – obzvláště protože podle statistik k takovým nehodám dochází v 90 % případů.

 

Celý systém řízení byl navržen znovu, takže řidič má k dispozici osové i úhlové nastavení volantu, a může si tak najít tu nejlepší polohu.  Menší, kožený multifunkční volant dává k dispozici širokou řadu ovládacích prvků a poskytuje více místa na nohy, což zvyšuje celkové pohodlí. Daily je navíc vybaven novým elektrickým posilovačem řízení, který je velmi přesný a reaguje na pohyby řidiče, snižuje vibrace a vyrovnává odchylky a nerovnováhu kol, takže poskytuje plynulou jízdu a pocit stability a kontroly.

 

Nová přístrojová deska je vybavena barevným TFT displejem s vysokým rozlišením a velmi přívětivým, intuitivním rozhraním, které nabízí veškerá důležitá nastavení a funkce.

 

New Daily Minibus poskytuje pohodlí cestujícím a řidiči. Díky novému infotainment systému Hi-Connect s rozpoznáním hlasu může řidič pomocí Apple Car Play a Android AutoTM připojit své zařízení a bezpečně používat aplikace při jízdě. Je vybaven 7“ obrazovkou, DAB rádiem, displejem zadní kamery a navigačním systémem TOM TOM.

 

 

Technologie: jízdní asistence a vyšší bezpečnost pro řidiče i cestující

 

New Daily Minibus představuje širokou řadu pokročilých asistenčních systémů, které zvyšují bezpečnost pro cestující i řidiče. Pokročilý nouzový brzdný systém a City Brake PRO předchází nehodám při rychlosti do 50 km/h, nebo při vyšších rychlostech mírní náraz. Automaticky rozpozná případné nebezpečí nehody a podle toho bez zásahu řidiče brzdí. City Brake PRO jde ještě dále, protože předchází nehodám při nízkých rychlostech až 5 km/h.

 

Díky adaptivnímu tempomatu je vždy zaručena bezpečnost, protože se udržuje nastavená rychlost a bezpečnostní rozestup od vozidla vpředu. Asistent ProActive Lane Keeping zase brání náhodnému vyjetí z jízdního pruhu. Nová LED světla vydávají mnohem ostřejší světlo, které dosáhne dále, takže se zvýší viditelnost a zpozorování překážek o 15 %. Díky tomu se za špatných světelných podmínek zvyšuje bezpečnost.

 

New Daily Minibus také využívá technologie ke snižování míry stresu na řidiče. Ve městech, kde zákazníci často řídí v husté dopravě, velmi oceníte Queue Assist, protože dokáže sledovat vozidlo před sebou a ovládat plyn a brzdy, takže si sám udržuje místo v řadě a snižuje stres z neustálého zastavování a rozjíždění. Městský režim zvyšuje podíl asistence posilovače řízení, takže úsilí vynaložené k otočení volantu se může snížit až o 70 %. Průjezd ulicemi města tak bude hračka.

 

Pomáhá řidiči v náročných dopravních podmínkách, a to díky funkcím jako řízení sjezdu ze svahu, která pomáhá sjíždět pomalu a bezpečně z dlouhých, prudkých svahů, a Traction Plus, která udržuje vozidlo na kluzkém povrchu jako je písek, bláto nebo sníh. New Daily je prvním vozidlem ve své třídě, které tyto dvě funkce na vozech se zadním náhonem nabízí.

 

New Daily Minibus pomocí elektrické parkovací brzdy snižuje únavu a zvyšuje produktivitu, protože se při zaparkování vozidla automaticky aktivuje a když je čas z místa odjet, deaktivuje se. Při jízdě s mnoha zastávkami, jako přeprava do školy nebo z/na letiště tato funkce šetří paže od opakovaných pohybů, šetří čas a zvyšuje produktivitu řidiče. Díky tomu má řidič výhodu více volného místa a může se v kabině bez páky ruční brzdy pohodlně pohybovat.

 

Konektivita: svět nových služeb pro co nejdelší provoz

 

New Daily Minibus znovu překonává hranice v oblasti konektivity a spojuje vozidlo přímo s Řídicí místností IVECO, takže poskytuje data v reálném čase. Odborníci značky IVECO tak mohou díky dálkové diagnostice a preventivním opatřením, plánovaným údržbám a servisním zásahům co nejvíce prodloužit bezporuchový provoz vozidla a optimalizovat počet návštěv servisu.

 

Data v reálném čase odesílaná vozidlem zároveň pomáhají vytvářet nové nabídky financování na míru. Tyto plány berou v úvahu výkyvy v provozu zákazníků, které mohou znamenat, že vozidlo se využívá méně, než se čekalo, a podle toho upravit platby. Data také umožňují provádět přesné předpovědi využití vozidla a vytvářet dohody o údržbě, které vyhovují provozu zákazníka.

 

Konektivita také přináší telematická řešení k optimalizaci účinnosti. Portál MyDaily dostupný i přes aplikaci MyDaily umožňuje vlastníkům sledovat své Daily z počítače v kanceláři nebo na cestách z mobilního zařízení. Mohou analyzovat výkon a spotřebu paliva, ale i jízdní styl řidiče. Daily také odesílá pravidelné chytré zprávy o důležitých parametrech vozidla s návrhy, jak zlepšit jízdní styl a ušetřit palivo.  Zákazníci mohou také plánovat servis minibusu Daily, aby jeho účinnost využili na maximum.

 

Správcům vozových parků New Daily poskytuje kompletní řešení od Verizon Connect, které jim umožní snižovat výdaje na vozový park díky lepší navigaci, viditelnosti vozidel, pokročilé diagnostice motoru a zprávám o dojezdu v reálném čase. Další funkce mohou pomoci zvládat zpoždění, zavádět měnící se rozpisy doručení a reagovat rychleji na zákazníky, zlepšit plánování údržby a bezpečnost parku, sledovat hodiny řidiče, a mnohem více.

 

Zákazníci, kteří již mají vlastní systém správy vozového parku, mohou veškerá data z New Daily přijímat přes webové rozhraní API, které s ním dokáže plynule komunikovat.

 

Suzzara a Brescia: domov New Daily Minibus

 

New Daily Minibus se vyrábí ve výrobním závodě IVECO v italském městě Suzzara, které se věnuje této rodině produktů. Pak se upravuje v Brescii, kde se celá provozní jednotka věnuje karosérii a úpravám, které plní požadavky zákazníků.

 

Závod používá metodologii World Class Manufacturing (WCM), která má za cíl vytvářet bezchybné postupy naprosto bez závad, s nulovým odpadem a bez nehod. Tento nepřetržitý proces zlepšování se snaží zapojit každého provozovatele ve výrobě. Závod Suzzara získal certifikát Stříbrné medaile, který osvědčuje vysokou míru kvality, a snaží se o získání Zlaté. Závod tento přístup rozšířil na vývoj produktů a výrobní postupy pro Daily tím, že představil metodologii World Class Engineering, která začíná u požadavků zákazníka vyvinout ten nejlepší produkt, který jim vyhovuje.

 

Projekt New Daily je již 3 roky cílem týmů projekce a výroby závodu. Vyjádřeno v číslech, je to více než 800 000 hodin projekce, 650 virtuálních a fyzických testů, 165 prototypů, a více než 3,2 milionu kilometrů při testování odolnosti a spolehlivosti. Projekt měl za cíl učinit další krok v oblasti chování kvalitního výrobku a efektivitě postupů. Klíčovou oblastí projektu bylo zjednodušení produktů a postupů, ale zároveň rozšíření řady a zachování profesionálního DNA minibusu Daily.