ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Partnerství se společností SOTRA

IVECO BUS obnovuje partnerství se společností SOTRA na Pobřeží slonoviny a zdůrazňuje tak svůj závazek k udržitelné mobilitě v Africe

Turín, 18. ledna 2022.

Počátkem letošního roku byla v závodě SOTRA INDUSTRIE v Koumassi nedaleko Abidžanu zahájena výroba na nové montážní lince minibusů Daily, čímž se Pobřeží slonoviny stalo první zemí v Africe, kde je montážní linka na minibusy k dispozici. Projekt, který byl zahájen v roce 2018, je nejnovějším výsledkem spolupráce značky IVECO BUS, která patří do skupiny Iveco Group a je předním výrobcem autobusů a autokarů, a společností SOTRA (Société des Transports Abidjanais), která je poskytovatelem veřejné dopravy pro Abidžan a jeho předměstí již po téměř 40 let.

Slavnostní otevření se uskutečnilo v pondělí 10. ledna za účasti předsedy vlády Pobřeží slonoviny, jeho excelence Patricka Achiho, vysokých představitelů vlády Pobřeží slonoviny, jakož i italského velvyslance Artura Luzziho a Stéphana Espinasse, vedoucího prodeje a produktů značky IVECO BUS.

zleva: Stéphane Espinasse - IVECO BUS, Meité Bouaké - Sotra Industrie, Amadou Koné - Minister dopravy Ivory Coast

V novém závodě, s roční výrobní kapacitou 1 000 kusů a 500 zaměstnanci, se bude vyrábět minibus Daily, speciálně přejmenovaný na "Daily Ivoire", o kapacitě 16 až 26 míst k sezení. Z výrobní linky již sjelo prvních 60 minibusů Daily Ivoire poháněných motory na zemní plyn od společnosti FPT Industrial, další značky ze skupiny Iveco Group a renomovaného lídra v oblasti pohonných technologií. Minibusy jsou určeny pro trh Pobřeží slonoviny a pro vývoz do dalších afrických zemí, počínaje západní a střední Afrikou.

Tato spolupráce přispívá k rozsáhlému programu vlády Pobřeží slonoviny na modernizaci dopravního zásobování a diverzifikaci národního hospodářství prostřednictvím industrializace. Nové minibusy, které budou využívat alternativní pohon šetrný k životnímu prostředí, také zdůrazňují náš trvalý závazek k udržitelné mobilitě v Africe, která je pro IVECO BUS klíčovým regionem.