ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rámcová dohoda s DPP

Společnost Iveco Czech Republic uzavřela významnou rámcovou dohodu s Dopravním podnikem hl. m. Prahy

Vysoké Mýto, 25. února 2022

 

Iveco Czech Republic, a. s. a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) podepsali tři rámcové dohody o dodávce autobusů CROSSWAY Low Entry a nového modelu STREETWAY. V letech 2022 až 2027 by tak mohlo být dodáno pražskému dopravnímu podniku až 253 autobusů IVECO.

 

Tři 5ti-leté rámcové dohody o dodávce autobusů uzavřené mezi Iveco Czech Republic a DPP zahrnují nákup až 10 vozů CROSSWAY LE 14,5m, až 100 vozů STREETWAY 12m a až 143 vozů STREETWAY 18m podle potřeb a požadavků DPP.

 

Oba modely CROSSWAY LE a STREETWAY, které si DPP vybral, těží z vynikající spolehlivosti, kterou nabízí nejnovější motor Cursor 9 vyvinutý společností FPT Industrial. Patentovaná technologie HI-SCR umožňuje vozidlům plnit normy Euro 6 bez použití EGR a zaručuje velmi vysokou účinnost přeměny NOx (více než 95 %).

 

S celkovou délkou 14,5 m je třínápravový CROSSWAY Low Entry ideálním řešením, jak přivítat na palubě více cestujících s maximálním komfortem a bezpečností. Koncepce Low Entry zaručuje vynikající přístupnost pro všechny cestující při nastupování a vystupování z vozidla. Výborně se osvědčuje jak v městském, tak meziměstském provozu.

 

Nový STREETWAY je nízkopodlažní městský autobus navržený tak, aby uspokojil všechny potřeby a poskytoval nejlepší městskou dopravu. Je k dispozici ve verzích dlouhých 12 a 18,75 m, u nichž je prioritou přístupnost a pohodlí cestujících. 

 

DPP provozuje pro účely městské a příměstské veřejné dopravy 1 203 autobusů, které obsluhují 143 linek, což v loňském roce představovalo celkový nájezd téměř 60 milionů vozokilometrů.

 

„Jsem rád, že se nám podařilo vysoutěžit nákup nových dieselových autobusů bez zbytečných průtahů a za velmi příznivé ceny. V těchto dnech jsme se společností Iveco Czech Republic podepsali všechny tři rámcové smlouvy, které nám umožní v příštích pěti letech dále modernizovat náš autobusový park. Nákup nových vozů IVECO BUS je díky použitím nejmodernějším technologiím v souladu s Klimatickým závazkem i plánem hl. m. Prahy.” říká Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

"Velice si vážíme důvěry, kterou nám Dopravní podnik hlavního města Prahy projevil podpisem těchto významných smluv, a jsme s celým naším týmem obzvláště hrdí na to, že se vracíme do hlavního města České republiky. Pro IVECO Czech Republic je důležité poskytovat DP Praha relevantní a efektivní řešení mobility." uvádí Stéphane Espinasse, Head of Sales & Products, IVECO BUS.

 

Uzavřením rámcových smluv až na 10 autobusů CROSSWAY Low Entry a 243 autobusů STREETWAY vytváří IVECO BUS a DPP novou spolupráci v projektech městských a meziměstských autobusů pro toto známé hlavní město v Evropě.