ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rekordní kontrakt na 450 autobusů pro Abidžan

Iveco Bus právě podepsal kontrakt na dodávku 400 vozů Crossway Low Entry a 50 vozů Crealis CNG pro dopravce SOTRA z Pobřeží slonoviny.

Vysoké Mýto, 26. ledna 2018

Iveco Bus právě podepsal kontrakt na dodávku 400 vozů Crossway Low Entry a 50 vozů Crealis CNG o délce 18 m pro dopravce SOTRA z Abidžanu, kde tak vznikde první vysoce kvalitní systém hromadné autobusové dopravy s pohonem na zemní plyn v Africe.

SOTRA byla založená roku 1960 jako první veřejný dopravce v Západní Africe. Nyní potvrzuje svou pokrokovost objednávkou 50 autobusů Iveco Bus Crealis 18m na stlačený zemní plyn (CNG).

Iveco Bus, který je již přes 10 let průkopníkem a vedoucím hráčem na poli řešení BRT, dodal zákazníkům dodnes téměř 500 vozů Crealis. Navíc je už 20 let jednoznačným lídrem v oblasti vozů na zemní plyn, kterých jezdí po Evropě od této značky přibližně 6 000 kusů. Nyní tedy svůj záběr rozšiřuje dodávkou vůbec prvních autobusů na CNG na africký kontinent. To, že volba vlády Pobřeží slonoviny rozvážně padla na zemní plyn, je důkazem, že země považuje zemní plyn za relevantní řešení, jež je navíc podpořeno dostupností tohoto paliva. Vozy na zemní plyn jsou efektivní odpovědí na otázku ekologie, a představují skutečně vyspělé a účinné řešení osobní dopravy.

Vůz Crealis s pohonem na CNG nabízí obrovské výhody z hlediska menšího znečištění a hlučnosti: emise pevných částic jsou sníženy téměř na nulu, emise oxidů dusíku o více než třetinu a poloviční hladina hlučnosti zajišťuje mimořádně tichý provoz.

“Tato smlouva potvrzuje naše silné politické odhodlání rozšiřovat síť veřejné dopravy o vozy s minimálním dopadem na životní prostředí a chránit tak zdraví našich obyvatel. Proto naše volba přirozeně padla na Iveco Bus, renomovaného evropského lídra s dlouholetou zkušeností v této oblasti. Jsme velice hrdí na to, že na africkém kontinentě budeme mít tyto vozy jako první,” říká Amadou Kone, ministr dopravy Pobřeží slonoviny.

 

Padesát vozů Crealis o délce 18 m, určených pro trasy se silným provozem, bude se svým moderním a příjemným interiérem poskytovat kvalitnější a komfortnější služby cestujícím v celé metropolitní oblasti Abidžan. Cestující budou moci díky vysokým oknům ocenit prosvětlený vnitřní prostor i design, s kovově lesklými materiály uvnitř (sedadla a přídržné tyče) i venku (reflexní pásy po stranách karosérie), přizpůsobený potřebám zákazníka,

SOTRA se tak dostává na prestižní seznam zákazníků využívajících vozy Crealis ve verzi CNG, jako je italská Bologna, francouzské Nancy a Le Mans či ázerbájdžánské Baku.

SOTRA navíc zdvojnásobuje svůj vozový park objednávkou 400 vozů Crossway Low Entry o délce 12 metrů. Vůz Crossway Low Entry, vysoce ceněný dopravci na městských i meziměstských linkách díky své univerzálnosti, spolehlivosti a mimořádné provozní rentabilitě, byl rovněž oceněn mezinárodním tiskem, který mu nedávno udělil titul „Mezinárodní autobus roku 2017“.

Sylvain Blaise, viceprezident Iveco zodpovědný za značku Iveco Bus, k tomu říká: „Velice nás těší, že si SOTRA vybrala nás a tím potvrdila silnou politickou vizi modernizace a posilování abidžanské veřejné dopravy pomocí trvale udržitelného řešení. Iveco Bus se přirozeně rád ujal role klíčového realizátora této vize a nabídne tak své produkty, služby i finanční řešení. Věříme, že tím vytvoříme příklad pro mnoho dalších zemí v Západní Africe. Znamená to pro nás skutečné uznání našeho vedoucího postavení na poli BRT, pohonu na zemní plyn a řešení městské mobility.“