ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

50.000 Crossway z Vysokého Mýta

IVECO BUS oslavila nový výrobní rekord a slavnostně předala v pořadí již 50 000. CROSSWAY společnosti ÖBB Postbus

Řada CROSSWAY dosáhla nového rekordu s 50 000 vyrobenými autobusy. S tímto počtem vyrobených kusů je řada CROSSWAY celosvětovým meziměstským bestsellerem. Autobus CROSSWAY je velmi úspěšný nejenom po celé Evropě, ale také v Africe. Tento 50 000. kus je předán zákazníkovi ÖBB Postbus, největší autobusové společnosti v Rakousku a provozovateli většiny meziměstské autobusové sítě.

 

 Vénissieux, 30. září 2021

 

Při slavnostním předání, které proběhlo 30. září ve výrobním závodě ve Vysokém Mýtě, kde se řada CROSSWAY vyrábí, Sasha Kaehne, IVECO BUS Heavy Business Line Manager, a Karel Zamastil, výrobní ředitel Iveco Czech Republic, předali klíče od 50 000. autobusu CROSSWAY zástupcům společnosti ÖBB Postbus Austria.

 

Tento 50 000. autobus CROSSWAY, dodaný společnosti ÖBB Postbus, je součástí smlouvy na dodávku více než 200 vozidel CROSSWAY a CROSSWAY LE, podepsané v roce 2016. Bude uveden do provozu v rakouském Linci a provozovaná flotila společnosti ÖBB Postbus se tak rozroste na téměř 1 300 vozů, čímž se stává největší flotilou v regionu DACH a  jednou z největších v Evropě.

 

Autobus CROSSWAY ve verzi Low Entry Line, vybraný společností ÖBB Postbus, může na palubě přivítat 45 cestujících, kteří budou mít k dispozici mimo jiné i nabíjecí USB porty u každého sedadla, klimatizaci a interní TFT obrazovku pro pohodlné cestování. Autobus je 12 metrů dlouhý a je vybaven motorem Cursor 9 Euro VI o výkonu 360 HP, jehož exkluzivní patentovaná technologie HI-SCR bez recirkulace výfukových plynů (EGR) dosahuje velmi nízkých emisí a umožňuje snížení spotřeby paliva a nákladů na údržbu.

 

Za 15 let se autobus CROSSWAY stal měřítkem meziměstského segmentu. Řada CROSSWAY se všemi svými variantami (10,7, 12, 13 a 14,5 m) a motory poháněnými na diesel nebo na bioplyn, uspokojuje všechny potřeby zákazníků bez ohledu na jejich mise. Autobusy CROSSWAY jsou navrženy tak, aby kombinovaly provozní ziskovost, všestrannost a výkon, a jsou tak ideální volbou pro dopravní společnosti.

 

Modely CROSSWAY již několikrát získaly řadu ocenění, včetně „International Bus & Coach Award 2017“ a „Sustainable Bus of the Year 2018“ za verzi Low Entry  v provedení na diesel a zemní plyn a v poslední době ocenění „Sustainable Bus of the Year 2020 “ a „ International Sustainability Award 2021“ v provedení na plyn.

 

Autobusy CROSSWAY se vyrábí v závodě ve Vysokém Mýtě a těží z dlouhodobého know-how o výrobě meziměstských autobusů a autokarů. S více než 3 800 zaměstnanci a 1 700 subdodavateli je Iveco Czech Republic jedním z největších zaměstnavatelů v České republice a východní Evropě a největším evropským výrobcem autobusů s více než 4 000 vyrobenými vozidly ročně.

 

Jsme obzvláště hrdí na to, že můžeme oslavit dodání 50 000. vozidla CROSSWAY společnosti ÖBB Postbus, které vřele děkujeme za její trvalou důvěru v autobusy CROSSWAY,“ řekl Stéphane Espinasse, IVECO BUS brand leader. „Tento 50 000. CROSSWAY je milníkem v historii této výrobkové řady, jejíž vozidla se v průběhu let stala díky své všestrannosti a osvědčené spolehlivosti absolutním bestsellerem ve svém tržním segmentu.“