ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

DAILY ACCESS CNG

Nové udržitelné řešení značky IVECO BUS pro městskou mobilitu

IVECO BUS využívá příležitosti národní konference o veřejné dopravě v Toulouse k představení nového přírůstku do své městské řady: model DAILY ACCESS CNG. Tento nový nízkopodlažní minibus, který je určen pro městské mise, je k dispozici hlavně ve verzi na zemní plyn, kompatibilní s biometanem, aby uspokojil stále rostoucí potřeby provozovatelů veřejné dopravy v tomto odvětví a podpořil je v energetickém přechodu.

  

Toulouse, 28. září 2021

 

Jako exkluzivní minibus IVECO BUS těží nový DAILY ACCESS CNG z odborných znalostí významného hráče v oblasti osobní dopravy. Nabízí uznávané kvality vozidla DAILY se všemi výhodami rozšířené sítě značky IVECO BUS a kompletní sadu souvisejících a propojených služeb.

 

Nový model DAILY ACCESS, který doplňuje městskou řadu IVECO BUS, bude distribuován v rámci Evropy. První dodávky jsou naplánovány na začátek roku 2022.

 

Stéphane Espinasse, vedoucí značky IVECO BUS, řekl: „Rozšíření našeho městského sortimentu o nový model DAILY ACCESS je důležitým krokem, který ještě posílí vedoucí postavení značky IVECO BUS, která je jedním z klíčových hráčů ve výrobě minibusů v Evropě. To reflektuje schopnost naší značky poskytovat nejširší udržitelný městský sortiment, včetně minibusů, midibusů, standardních a kloubových městských autobusů a také vyhrazených verzí BRT.“

 

Gauthier Ricord, obchodní ředitel minibusů IVECO BUS, uvedl: „Model DAILY ACCESS byl vyvinut tak, aby splňoval požadavky našich zákazníků na městskou mobilitu na vysoké úrovni standardní kvality a s vylepšenými funkcemi kombinujícími optimalizaci TCO a pohodu cestujících.

 

Perfektně se hodí pro městské využití

 

Nový model DAILY ACCESS na zemní plyn je k dispozici ve třídách A, I a II a nabízí cestujícím vysoce kvalitní služby při respektování provozních podmínek a životního prostředí.

 

Verze se sníženým středním nástupem jsou k dispozici v délkách od 7,1 m do 8 m s několika možnostmi rozmístění sedadel. Model DAILY ACCESS CNG poskytuje efektivní řešení pro splnění všech specifických provozních požadavků. Vozidlo pojme až 28 cestujících a díky velkým oknům je vnitřní prostor velmi světlý.

 

Model DAILY ACCESS, který je snadno přístupný cestujícím se sníženou pohyblivostí nebo s kočárkem (první schůdky jsou vysoké 270 mm), je standardně vybaven manuální rampou (volitelně elektrickou) a vyhrazeným vnitřním prostorem pro zdravotně postižené cestující. Vstup a výstup cestujících usnadňují dvojité elektrické posuvné dveře (šířka 1 200 mm).

 

Nový model DAILY ACCESS přejímá útulný design značky IVECO BUS. Těží z nového výrazného stylu zadní masky, jejíž součástí je široké zadní okno a displej se zobrazením trasy. Přední maska sestává z atermicky proskleného čelního skla, cílového panelu v horní části a LED osvětlení.

 

Nabízí také další funkce, jako je snadný prodej vstupenek a predispozice systému SAE, vnitřní LED osvětlení, klimatizaci, audiovizuální multimediální nastavení či USB konektory pro vyšší komfort cestujících na palubě.

 

 

Výkon a udržitelnost

 

Motor vozidla DAILY ACCESS CNG splňuje nové normy Euro VI-E. Poskytuje silný a pohotový výkon o síle 136 hp s točivým momentem 350 Nm. Konstrukce byla zesílena, aby na střechu mohla být umístěna nádrž na zemní plyn. Standardně je přístup k tankování z levé strany, na přání může být k dispozici na pravé straně v blízkosti zadní nápravy. Díky nádrži na zemní plyn o objemu 460 litrů má DAILY ACCESS ve své nejoptimalizovanější verzi dojezd až 510 km.

 

Nový model DAILY ACCESS CNG  odráží zájmy značky IVECO BUS o udržitelnou dopravu a je plně kompatibilní s biometanem, který lze vytvářet z organického odpadu. DAILY ACCESS s pohonem na zemní plyn a zanedbatelnou uhlíkovou stopou je tak konkrétním krokem na cestě k udržitelnosti. Hlučnost se snížila o polovinu, takže si jak řidič, tak cestující mohou vychutnat tichou jízdu. Při použití s biometanem lze navíc emise CO2 ještě více snížit, a to až o 95 %, což je výhoda především v nízkoemisních zónách.

 

 

Zážitek z pohodlné jízdy s nejlepším  řazením a přesností ve své třídě

 

Nový model DAILY ACCESS CNG nabízí pro řidiče spoustu prostoru, který je zcela oddělený integrovanou polykarbonátovou přepážkou, díky které jsou chráněni jak pasažéři, tak řidič. Snadno přístupné ergonomické pracoviště bylo navrženo tak, aby bylo plně přizpůsobitelné s veškerým vybavením nezbytným pro městské použití. Kabina řidiče je vybavena novým sedadlem „Hi-COMFORT“ s centrálním polštářem a opěradlem s opěrkou hlavy z paměťové pěny – první v oboru minibusů. Pěna se přizpůsobí tělu, rovnoměrně rozloží hmotnost a sníží tlakové body až o 30 %. Výsledkem je vysoký komfort a lepší prožitek z jízdy.

 

S ohledem na údržbu, kvalitu a standardní hlukové požadavky byla pro model DAILY ACESS vyvinuta speciální integrovaná přenosová skříň, která umožňuje nízký nástup.

 

Exkluzivní 8-mi stupňová převodovka Hi-Matic, která je součástí standardní výbavy, zajišťuje maximální výkon při nízkých provozních nákladech, absolutní jízdní komfort a vyšší výkon. Oproti tradiční 6-ti stupňové manuální převodovce, dokáže změnit rychlost bez přerušení točivého momentu za méně než 200 ms. Pokud jde navíc o výkon a šetrnost k životnímu prostředí, dělá kombinace CNG motoru a exkluzivní 8-mi stupňové automatické převodovky Hi-Matic z DAILY ACCESS CNG nejlepší minibus ve své třídě. K ještě většímu zvýšení jízdního komfortu a bezpečnosti cestujících má navíc zabudován i retardér Telma.

 

 

IVECO ON Telematics: nové služby plně přizpůsobené provozovatelům vozidel a jejich misím

 

Nový model DAILY ACCESS CNG značky IVECO BUS bude nabízen v několika verzích a doprovázen celou řadou souvisejících služeb IVECO. Zákazníci tak budou moci využít integrovaných řešení výrobce a nové nabídky telematiky IVECO ON, která poskytuje to nejlepší z hlediska výkonu a optimalizace TCO.

IVECO ON nabízí dopravcům nové služby konektivity, které umožňují efektivnější správu údržby a provozu.

IVECO ON přináší skutečné benefity a výhody v podobě nově nabízených služeb:

FLEET, pro správu flotily autobusů v reálném čase sledováním několika parametrů, jako je spotřeba paliva vozidla.

UPTIME, pro nepřetržitý provoz vozidla prostřednictvím řídicí místnosti, která pomocí proaktivní a prediktivní údržby identifikuje vzdálené poruchy.

CARE, pro klid zákazníků díky specifickému sledování a reportování vozidel.

REPAIR & MAINTENANCE, pro specializovanou asistenci dle servisní smlouvy zákazníka.

PARTS, pro výběr originálních dílů a příslušenství IVECO

 

IVECO ON poskytuje dopravci plnou kontrolu nad vozidlem a umožňuje jeho efektivní provoz díky optimalizaci provozuschopnosti, energetické výkonnosti a celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Nabízeny jsou dva různé balíčky služeb.

 

První balíček služeb, SMART PACK, který je vždy součástí DAILY boxu, poskytuje informace o vozidle a stylu jízdy řidiče pomocí následujících nástrojů:

 

PROAKTIVNÍ ÚDRŽBA (ŘÍDÍCÍ MÍSTNOST)

MONITOROVÁNÍ VOZIDLA A VZDÁLENÁ ASISTENCE

ZÁKAZNICKÝ PORTÁL IVECO ON

  • CHYTRÉ REPORTY
  • REPORTY O BEZPEČNÉM ŘÍZENÍ

 

Kromě balíčku SMART PACK, nabízíme balíček PREMIUM PACK, který umožňuje přidávat modulární a integrované služby pro zjednodušení každodenní práce::

PORTÁL VERIZON CONNECT PRO SPRÁVU VOZOVÉHO PARKU

WEBOVÉ ROZHRANÍ TIGR (ITXPT STANDARD)

 

Nad rámec všech dostupných služeb, může DAILY ACCESS nabídnout také IVECO Driver Pal, průkopnického hlasového digitálního společníka řidiče. Ten je plně integrován do technologie Alexa a umožňuje řidiči hlasově komunikovat s vozidlem a řidičskou komunitou a přistupovat k propojeným službám IVECO.

IVECO Driver Pal posouvá konektivitu DAILY na vyšší úroveň a nabízí snadný přístup k propojeným službám IVECO ON, které byly vyvinuty pro rychlou a efektivní podporu podnikání zákazníků.

 

 

DAILY ACCESS, nejlepší nabídka pro městský segment

 

Nový model DAILY ACCESS CNG, vystavený v Toulouse, je součástí široké nabídky minibusů DAILY ACCESS, včetně verzí Euro VI-E s dieselovým motorem třídy I. Dieselové verze DAILY ACCESS jsou k dispozici o síle 180hp a 210hp.Motory jsou spřaženy s 8mi stupňovou převodovkou Hi-Matic nebo novou 6ti stupňovou manuální převodovkou. Tento, v zadní části nízkopodlažní model s jednokřídlými dveřmi uprostřed a dvojitými dveřmi v zadním převisu, umožňuje přepravu až 35 cestujících a jako součást standardní výbavy poskytuje prostor pro invalidní vozík pro cestující se sníženou pohyblivostí v zadním převisu.