ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Around Autofiction

IVECO BUS na putovní výstavě “Around Autofiction” v Cité du Design – Saint-Etienne

Na putovní výstavě nazvané „Around Autofiction“ – Mobilita budoucnosti s UNESCO kreativními městy designu“, která se koná ve francouzském Cité du Design, Saint-Étienne, IVECO BUS představuje model Crealis, který spadá do konceptu Bus Rapid Transit.

  

Vénissieux, 10. května 2021

 

Se svým osobitým konceptem technologie a designu je model Crealis, vyvinutý značkou IVECO BUS pro městskou mobilitu, vystaven ve francouzském Saint-Étienne do konce července 2022.


Tato putovní výstava sdružuje automobilový průmysl, designéry a členy Kreativních měst designu UNESCO – Detroit, Geelong, Graz, Kortrijk, Puebla, Saint-Étienne a Turín – aby se podělili o své zkušenosti a vize o budoucí mobilitě.

 

Crealis koncept Bus Rapid Transit dokonale zapadá do témat výstavy „Around Autofiction“, která je navíc obohacena o workshopy na téma mezinárodní mobility, sociální, politické a ekologické problematiky a územní záležitosti. Vystavované objekty a videa jsou výsledkem práce designérů, společností, výzkumných pracovníků, studentů a uživatelů na téma „mobilita budoucnosti“.

 

„Jak můžeme skloubit hluboce zakořeněnou kulturu mobility s novými existenčními výzvami? Jak vážně berou tuto situaci návrháři? Čelíme různým scénářům, různým směrům. Motorová vozidla bývají předmětem diskuze, už se nejedná pouze o osobní majetek! Jakým směrem se tedy dále ubírat?“, takováto a další témata jsou probírána na výstavě, které se účastní i Crealis značky IVECO BUS.

 

Koncept Crealis High Service Level, vyvinutý značkou IVECO BUS, představuje konkrétní řešení dopravních problémů na základě 3 pilířů, kterými jsou: osobitý design, služba a respekt k životnímu prostředí.

 

Po designové stránce Crealis těží z dynamického vzhledu a špičkových povrchových úprav pro ještě větší pohodlí a kvalitnější služby cestujícím. Vynikající dostupnost pro všechny, komfort a atraktivitu zajišťuje hned několik prvků: kryty kol a kapota střechy, velká prosklená plocha pro průnik přirozeného světla, průhledné střešní průlezy, sedadla s průsvitnými opěradly, čalounění na přání zákazníka atd. Všechna tato řešení slouží k uspokojení požadavků a poskytnutí vyvážené úrovně služeb.

 

Osmnáctimetrový Crealis, navržený pro rušné linky, pojme velké množství cestujících. Koncept Bus Rapid Transit může být zaveden kdekoliv bez ohledu na komplexnost městského prostředí. Provoz modelu Crealis je založen na jízdě ve vyhrazených pruzích pro autobusy, které zajišťují rychlou, frekventovanou a pravidelnou dopravu.

 

Crealis je k dispozici ve verzi na zemní plyn, který je stoprocentně kompatibilní s biometanem, a nabízí tak významné výhody, co se týče snižování znečištění a hluku. Tím přispívá ke zlepšování kvality ovzduší a k boji proti globálnímu oteplování. Crealis je efektivní alternativou k autobusům a tramvajím a díky svému provedení se cestující budou cítit propojeni s „městem budoucnosti“.

 

Tento třetí energetický pilíř je s využitím biometanu plně v souladu s oblastmi, ve kterých je provoz této dopravy zaveden, a to díky výrobě nízkouhlíkové lokální energie, kterou komunity podporují rozvojem metanizérů na venkově, nebo metanizací kalu z čistíren odpadních vod ve městech.

 

Model Crealis se svou vysokou přidanou hodnotou byl navržen a je vyráběn ve Francii, v továrně IVECO BUS v Annonay (Ardèche) nedaleko Saint-Etienne.

 

Díky výstavě „Around Autofiction – Mobilita budoucnosti s UNESCO kreativními městy designu“ podporuje Cité du Design v Saint-Etienne úvahy a spolupráci v oblasti mobility budoucnosti na mezinárodní úrovni.