ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Poděkování od spolku Baneta

Rádi bychom poděkovali společnosti IVECO za finanční podporu našeho spolku v roce 2021.

Od loňského roku jsou aktivity našeho spolku velice omezeny. Přesto doufáme, že budeme v poskytování hipoterapie, léčebného ježdění na koni, nadále pokračovat.

Finanční příspěvek společnosti Iveco bude stejně jako v minulých letech využit na provoz koně pro hipoterapii.

Ještě jednou děkujeme za podporu. Velice si jí v této nelehké době vážíme.

  

Rok 2020 byl pro nás všechny velmi složitý. V únoru uhynula na koliku ve věku 27 let naše milovaná klisna Baneta. Dá se říci, že byla zakladatelkou našeho spolku. Jako hiporehabilitační kůň pracovala 7 let a na jejím hřbetu se vystřídaly desítky dětí a dospělých. Byla koněm s velkým K, trpělivou terapeutkou a úžasnou koňskou parťačkou. Moc nám chybí.

V březnu kromě začátku covidu onemocněla klisna Diana. Diagnóza zněla astma bronchiale. Přesto se nám na začátku května podařilo stabilizovat její stav a zahájit pravidelné lekce hipoterapie. Odjezdili jsme celkem 58 hodin tj. 174 terapeutických jednotek. Do Janova dojíždělo pravidelně jednou týdně 14 dětí.  Bohužel jsme neměli možnost zorganizovat žádnou akci pro děti.

V červnu nám jezdecké závody neumožnilo pořádat počasí. Během léta proběhly alespoň příměstské tábory a paní Petra Pucherová organizovala dětské narozeninové oslavy u koní. Díky úspěšné sbírce Hithit se nám podařilo opravit ohradu pro Dydy.

Pevně doufám, že rok 2021 bude příznivější a budeme schopni pokračovat v hipoterapii i nadále.

Hana Onderková, fyzioterapeutka spolku Baneta