ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Autobusy pro Zvolen

IVECO BUS dodává sto nových autobusů slovenskému dopravci Slovenská autobusová dopra-va Zvolen, a.s.

Vysoké Mýto, 26. duben 2023

 

Společnost Iveco Czech Republic dodává ve spolupráci s autorizovaným dealerem Corex, s.r.o. stovku nových autobusů řady Crossway společnosti Slovenská autobusová doprava Zvolen, a.s., která provozuje meziměstskou a městskou dopravu.  Nové vozy z výrobního závodu ve Vysokém Mýtě slovenský dopravce postupně zařazuje do provozu na linkách na území devíti okresů Banskobystrického kraje a na městskou dopravu na území čtyř měst, s počtem vozidel téměř 650 ks. Jedná se o tři varianty meziměstského autobusu Crossway v bílé barvě, konkrétně 70 vozů Crossway LE Line 12m s motorem Tector, 20 vozů Crossway LE Line 10,8m s motorem Tector a 10 vozů Crossway LE Line 14,5m s motorem Cursor.

 

Autobusy budou vybaveny klimatizací, topením, mechanickou nástupní plošinou pro invalidní vozíky, USB porty, Wi-Fi připojením, předinstalovanou kamerou a odbavovacím systémem.

 

Řada CROSSWAY se vyrábí v závodě ve Vysokém Mýtě v České republice a těží z rozsáhlého know-how tohoto závodu v oblasti výroby meziměstských autobusů. CROSSWAY je oblíben zejména pro svůj výkon a jeho všestrannost, komfort a nízké provozní náklady. Od svého uvedení na trh bylo vyrobeno více než 55 000 kusů v různých verzích a řada CROSSWAY se stala etalonem v segmentu meziměstských autobusů.

 

„Naše společnost ročně přepraví téměř 20 miliónů cestujících na 177 linkách, které provozujeme, a naši řidiči najezdí autobusy naší společnosti ročně 25 miliónů kilometrů. Jsme významným lídrem na trhu autobusové dopravy a jako druhá největší dopravní společnost na Slovensku umíme ocenit potřeby našich cestujících, stejně tak jako potřeby řidičů. Proto jsme se opakovaně rozhodli pro značku IVECO BUS.“ řekl PhDr. Adrian Polóny, předseda představenstva společnosti Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s. .

 

„Jsme nesmírně hrdí na to, že společnost Slovenská autobusová doprava Zvolen opět vložila důvěru do značky IVECO BUS pro městskou a meziměstskou dopravu na Slovensku. Jejich volba pro naši značku a modelovou řadu CROSSWAY je potvrzením odborných znalostí společnosti IVECO BUS a kvalitní podpory našich zákazníků v segmentu meziměstské dopravy,“ uvedl Jan Kimla, obchodní ředitel IVECO BUS pro trhy střední a východní Evropy.