ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Automobil pro Český červený kříž

Slavnostní předání nového automobilu Českému červenému kříži pro Senior dopravu ve Vysokém Mýtě

Předání automobilu se zúčastnili zástupci partnerských společností – generální ředitel Iveco Czech Republic David Kříž a Šárka Lapáčková Beránková za Skupinu ČEZ.

Takřka na den po deseti letech od zahájení senior dopravy ve Vysokém Mýtě provozované Oblastním spolkem Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí se 17. května uskutečnilo na náměstí Přemysla Otakara II. slavnostní představení nového automobilu Toyota PROACE CITY Verso. „Jsme moc rádi, že se podařilo za finanční podpory města Vysokého Mýta, Nadace ČEZ, společnosti IVECO Czech Republic a Českého červeného kříže vyměnit vozidlo, které už mělo hodně najeto.

Bez automobilu naše služby poskytovat nejde,“ řekl ředitel Úřadu OS ČČK Ústí nad Orlicí Martin Hodoval. V současné době má senior doprava ve Vysokém Mýtě 186 klientů s věkovým průměrem 77,5 let. Za loňský rok se uskutečnilo 5705 jízd převážně po Vysokém Mýtě a při nich automobil
najezdil 24 436 kilometrů.


„V České republice jsme se senior dopravou raritou, protože ostatní spolky se zaměřují jenom na zdravotnictví. Tato služba pomáhá především seniorům. Doveze je k lékaři nebo na nákup a ke kadeřnici. Využívají ji také maminky s nemocnými dětmi na cestu k lékaři,“ řekla Ivana Dolečková, předsedkyně OVR ČČK Ústí nad Orlicí.


„Senior doprava vznikla v roce 2005 v Ústí nad Orlicí a následně se rozšířila do České Třebové, Lanškrouna, Vysokého Mýta, Brandýsa nad Orlicí, Chocně a Žamberka,“ řekl Jiří Preclík, místostarosta Ústí nad Orlicí a člen OVR ČČK.

„Mám velkou radost, že jsme společnými silami dokázali koupit nové vozidlo a chtěl bych říct, že to není jediná oblast spolupráce města s Červeným křížem. Nedávno máme zkušenost z různých sbírek, ať už finančních, nebo humanitárních pro Ukrajinu. Dále jsme spolupracovali při sbírce pro postižené tornádem na Moravě. Členky Červeného kříže vykonávají zdravotní služby při městských akcích na náměstí, proto bych rád poděkoval Jiřímu Preclíkovi za dobrou spolupráci. Považuji ji za nadstandartní,“ řekl starosta František Jiraský.


Senior dopravy si našla během deseti let stabilní místo v nabídce sociálních služeb, speciálně služeb pro seniory. „Vzhledem k tomu, že Vysoké Mýto je relativně kompaktní a nemá městskou hromadnou dopravu, tak pro ty, kteří potřebují navštívit lékaře, zajet na nákup, nebo na úřad a jsou nějak omezení v pohybu, tak senior doprava je pro ně v podstatě jediná možnost, jak toho dosáhnout,“ řekl starosta František Jiraský.


Petra Klasovitá a Marie Lněničková