ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výroba autobusů v Itálii

IVECO BUS oznámil plány na obnovení výroby autobusů v Itálii

Vozidla budou založena na nejmodernějších technologiích, včetně technologií spojených s elektrickými bateriemi a vodíkovým pohonem. Projekt přispěje k energetické a ekologické transformaci veřejné dopravy v Itálii a bude mít pozitivní dopad na rozvoj souvisejícího dodavatelského řetězce, získání nových technologií a know-how pro zemi a zaměstnanost v dotčených oblastech.

  

Turín, 20. června 2022

Iveco Group prostřednictvím své značky IVECO BUS, předního výrobce autobusů pro hromadnou dopravu a prémiové autobusy a autokary, požádala o přístup k rozvojové zakázce Ministerstva hospodářského rozvoje v rámci příležitostí, které umožňuje Národní plán obnovy a odolnosti (PNRR). Cílem je zahájit výrobní investice a výzkumné a vývojové činnosti, které budou využívat dovednosti a produkty národního dodavatelského řetězce automobilového průmyslu, se zvláštním zaměřením na odvětví specializovaných komponentů.

 

Investice podpoří energetickou transformaci italského segmentu hromadné osobní dopravy, vývoj a zavádění pokročilých pohonných technologií v zemi. Rovněž obnoví spojenectví mezi různými oblastmi země, neboť závody skupiny zapojené do projektu sídlí v Turíně a Foggii, dvou městech specializovaných na výrobu průmyslových spalovacích motorů.

 

Konkrétně se zkoumá rozšíření inženýrských a výrobních činností pro elektrické baterie v závodech v Piedmontu, zatímco společnost zvažuje instalaci nových linek pro konečnou montáž high-tech autobusů s nulovými emisemi (bateriová elektrická vozidla – BEV a elektrická vozidla s palivovými články – FCEV) a nízkými emisemi (metan/biometan a diesel/biodiesel nejnovější generace) ve Foggii. Stručně řečeno, počáteční výroba těchto nových autobusů bude zahájena v ostatních závodech skupiny, které se již výrobě autobusů IVECO věnují. Poté bude pokračovat a bude obohacena o technologie s přidanou hodnotou ve Foggii, a to prostřednictvím alternativních pohonných systémů vyráběných v Turíně a vodíkových palivových článků. Výroba bude ve Foggii doplněna o další komponenty, které budou z velké části dodávány národním dodavatelským řetězcem pro automobilovou mechaniku.

 

Výzkum, vývoj a výroba baterií, stejně jako dodávky motorů pro nízkoemisní vozidla, budou svěřeny FPT Industrial, značce skupiny specializované na technologie pohonných jednotek a světovému lídrovi v oblasti konstrukce, výroby a prodeje pohonných jednotek.

 

Pokud bude žádost o smlouvu o vývoji schválena, dojde v roce 2022 k přechodu do pokročilé fáze projektování, a tedy i do fáze provozní, s cílem vyrobit první autobusy na jaře 2023. Investice společnosti rovněž počítá s využitím nových specializovaných kompetencí, získaných zčásti školením stávajících zaměstnanců a zčásti přijetím nových zaměstnanců. Plán by značce v Evropě přidal výrobní a technologickou kapacitu, aniž by byly dotčeny již existující plány rozvoje a úroveň výroby v ostatních evropských závodech IVECO BUS.

 

Prostřednictvím tohoto projektu uplatní IVECO BUS a FPT Industrial své výjimečné technologie, které významně přispějí k energetickému a ekologickému přechodu v segmentu hromadné osobní dopravy a obnoví konkurenceschopnost italského autobusového segmentu.

 

Domenico Nucera, prezident divize autobusů společnosti Iveco Group, řekl: „Jsme přesvědčeni, že náš návrh je správný, a jsme rádi, že jej dnes můžeme oznámit. Věříme, že bude přijat, a že nám tento projekt umožní rozvíjet nové dovednosti, přispět k hospodářskému rozvoji země a hrát vedoucí úlohu v naléhavě potřebném procesu obnovy italského vozového parku pro místní veřejnou dopravu.“