ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Crealis pro Pobřeží Slonoviny

Abidžanskému dopravnímu podniku SOTRA byly předány první autobusy Crealis na zemní plyn.

Předseda vlády Pobřeží slonoviny Amadou Gon Coulibaly a ministr dopravy Amadou Koné oficiálně předali klíče od prvních autobusů Crealis na zemní plyn pro rychlé autobusové spojení BRT výkonnému řediteli dopravního podniku SOTRA, Meité Bouakému, a to za přítomnosti prezidenta pro značku IVECO Pierra Lahutta a viceprezidenta IVECO Sylvaina Blaise, zodpovědného za značku IVECO BUS.

 

Delegace využila této příležitosti k tomu, aby oslavila příchod vůbec prvních vozů na zemní plyn do Afriky, oznámila jejich nový oficiální název „Lémergent“ a znovu zdůraznila své odhodlání podporovat trvale udržitelnou mobilitu a pevné partnerství se značkou IVECO BUS, lídrem na tomto poli.

 

Lyon, 14. prosince 2018

 

Předseda vlády Pobřeží slonoviny Amadou Gon Coulibaly a ministr dopravy Amadou Koné oficiálně včera předali klíče k prvním 26 špičkovým autobusům Crealis na zemní plyn pro rychlé autobusové spojení (BRT) výkonnému řediteli dopravního podniku SOTRA Meité Bouakému, za přítomnosti prezidenta pro značku IVECO Pierra Lahutta a viceprezidenta IVECO Sylvaina Blaise, zodpovědného za značku IVECO BUS. Tyto vůbec první vozy na zemní plyn v Africe byly přivítány obyvatelstvem Abidžanu s obrovským nadšením.

Vláda Pobřeží slonoviny v roce 2016 nastartovala rozsáhlý program obnovy vozového parku veřejné dopravy a loni v lednu podepsala kontrakt na dodání 450 vozů IVECO BUS, včetně 50 kloubových velkokapacitních autobusů Crealis na zemní plyn pro rychlé autobusové spojení, které mají být postupně dodány do konce roku.

 

Během slavnostního předání, které se uskutečnilo v areálu dopravního podniku SOTRA v Abidžanu, předseda vlády také zdůraznil odhodlání vlády podporovat trvale udržitelnou mobilitu a vyjádřil politickou vůli pokračovat v investicích do veřejné dopravní sítě v zemi. Špičkové autobusy Crealis potvrzují toto rozhodnutí, neboť nabízejí výrazné výhody z hlediska emisí a hlučnosti: téměř nulové emise jemných částic, o 60 % nižší emise NOx, o 15 % nižší emise CO2 a také o polovinu nižší hlučnost, která se promítá do mimořádně tichého provozu. Vláda Pobřeží slonoviny je tak odhodlaná se prostřednictvím abidžanské veřejné dopravy podílet na zlepšování kvality ovzduší a na boji s globálním oteplováním, podobně jako mnohá evropská města.

 

Vzhledem k obrovským energetickým zdrojům země se pohon na zemní plyn navíc ukazuje být pro Pobřeží slonoviny ideální volbou. Tyto vozy na stlačený zemní plyn (CNG), které splňují nejnovější emisní normy Euro VI, jsou zároveň 100% kompatibilní s bioplynem získávaným metanizací potravin či zemědělského odpadu. Biometanizace tak podporuje průmyslovou recyklaci a využívání energie ze zemědělského odpadu, což pro Pobřeží slonoviny přestavuje další obrovskou příležitost.

 

Amadou Gon Coulibaly, předseda vlády Pobřeží slonoviny, prohlásil: „Nákup těchto vozů je pro Afriku klíčovým krokem ve zlepšování dopravních služeb a kvality života cestujících v Abidžanu. Vláda Pobřeží slonoviny chce v této aktivitě pokračovat, proto připravila Plán rozvoje a financování celonárodní sítě veřejné dopravy, a to za podpory spolehlivého partnera IVECO BUS, který je lídrem v oblasti vozů na zemní plyn.“

 

 „Je nám ctí, že můžeme přispět k rozvoji veřejné dopravy v Abidžanu a iniciovat tak v této průkopnické zemi ekologickou a energetickou transformaci. Volbou vozů na zemní plyn poctila vláda Pobřeží slonoviny celý tento průmyslový sektor a obzvláště značku IVECO BUS, která v něm historicky zaujímá vedoucí pozici a dodává vozy nejvýznamnějším dopravcům,“ dodal Sylvain Blaise, viceprezident IVECO odpovědný za značku IVECO BUS.

 

18metrová verze Crealis, určená pro nejvytíženější linky hromadné dopravy, nabízí vysokou cestovní kapacitu s mimořádně moderním a světlým interiérem: široká okna a LED osvětlení zaručují dostatek světla a jedinečný pocit komfortu. Po stránce designu vyniká výraznými liniemi a luxusním provedením, které jen podtrhuje pohodlí cestujících.

 

Crealis, který je vyráběn ve verzích na různý alternativní pohon, získal zároveň řadu prestižních cen jako „Busworld Comfort Label 2017“, „Innovation Award 2018“ nebo „Sustainable Bus of the Year 2019“.