ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

145 nových Crossway Low Entry Line

IVECO BUS předalo 145 nových autobusů Crossway Low Entry Line společnosti ARRIVA.

Vysoké Mýto, 4. června 2020

IVECO BUS předalo k užívání 145 nových autobusů Crossway Low Entry prostřednictvím svých autorizovaných dealerů KAR Group, a.s. a TEZAS Servis, a.s. společnosti ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s. r. o. Všechny autobusy míří do Plzeňského kraje, kde budou počínaje 14. červnem sloužit cestujícím.

Vozidla Crossway Low Entry Line Euro VI, která budou obsluhovat meziměstskou dopravu v Plzeňském kraji, jsou 10,8 metru dlouhá. Vyznačují se všestranností, efektivitou a snadnou přístupností, ale také optimalizovanými celkovými náklady na vlastnictví vozu (TCO) a spotřebou paliva. Vozy jsou vybaveny motorem Tector 7 o výkonu 320 koní, s automatickou převodovkou a plní nejnovější předpisy pro aktivní i pasivní bezpečnost.

 

Crossway Low Entry Line Euro VI

 

Kromě řidiče může vůz pojmout 37 sedících a 39 stojících cestujících.

 Díky nízké podlaze přední částí vozidla mezi předními a středními dveřmi a díky širokým dveřím (1200 mm) nabízí Crossway Low Entry Line rychlejší nástup a výstup cestujících.

 Autobusy jsou vybaveny mechanickou rampou pro snadný nástup osob s omezenou pohyblivostí i cestujících s kočárkem. Mají také dvojité zasklení oken, oddělenou klimatizaci pro cestující i pro řidiče, vyhrazený prostor pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace i pro přepravu kočárku. Jsou dokonce vybaveny i USB sloty na nabíjení mobilních telefonů či elektronickými informačními panely. Tyto autobusy splňují veškeré povinné standardy pro handicapované cestující, jsou vybaveny i akustickým příslušenstvím pro nevidomé a tlačítky STOP s popiskem v Braillově písmu.

 Autobusy Crossway jsou nezpochybnitelným lídrem na evropském trhu meziměstských autobusů.

Od svého uvedení na trh jich bylo vyrobeno více než 40 000 kusů v různých verzích. Jsou velmi populární mezi provozovateli autokarové dopravy a velkými dopravními firmami. Oceňují je zejména pro výkonnost a všestrannost, šetrnost vůči životnímu prostředí, pohodlí a nízké provozní náklady.

 „Tyto autobusy máme z našich linek dlouhodobě prověřené a dobře se s nimi našim šoférům jezdí. Díky zajímavé nabídce prodejce proto nebylo nad čím přemýšlet a pro cestující na Plzeňsku jsme nakoupili celkem 145 těchto pro nás osvědčených autobusů“, řekl po oficiálním převzetí vozů v Dobříši Daniel Adamka, generální ředitel ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA.

Jsem velmi hrdý a velice mě těší důvěra, kterou do nás společnost Arriva touto dodávkou opět vkládá, a to že naše autobusy budou jezdit i v Plzeňském kraji. Věřím, že Plzeňský kraj i cestující veřejnost ocení nejen komfort a moderní prvky, ale i optimalizované náklady a k životnímu prostředí šetrný provoz“. říká Jan Kimla, obchodní ředitel IVECO BUS pro trhy střední a východní Evropy. 

Crossway Low Entry Line - Arriva
Zprava doleva: Jan SVOBODA, Area sales Manager IVECO BUS; Radislav ROŽÁNEK, předseda představenstva TEZAS Servis, a.s.; Luboš CEKR, předseda představenstva KAR Group, a.s.; František SOUMAR, ředitel Arriva Střední Čechy; Daniel ADAMKA, generální ředitel ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA; Dana SCHWARZOVÁ, manažer prodeje vozidel Kar Group; René RÉVAY, manažer prodeje vozidel Kar Group