ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Crossway pro ARST v Sardinii

IVECO BUS dodá 238 CROSSWAY sardinské dopravní společnosti ARST pro obnovu jejího vozového parku

IVECO BUS dodá 238 vozidel CROSSWAY společnosti ARST, místní městské, mimoměstské a železniční veřejné dopravní společnosti na Sardinii, přičemž prvních 144 kusů již bylo dodáno. Zbývajících 94 vozů CROSSWAY bude dodaných do června 2023.


Turín, 15. března 2023

Do poloviny roku 2023 bude na sardinských silnicích jezdit celkem 238 vozů CROSSWAY (12 m dlouhých). Vozidla přispějí ke kompletní obnově vozového parku společnosti ARST. Prvních 144 kusů již bylo dodáno a v následujících měsících je bude následovat zbývajících 94 kusů.

Slavnostní předání se uskutečnilo v sídle společnosti ARST v Nuoro v Pratosardu za přítomnosti Carla Poledriniho - generálního ředitele, Dr. Roberta Neroniho - ředitele, Antonia Mora - regionálního radního pro dopravu a Gianlucy Annunziaty - generálního ředitele společnosti IVECO BUS Italy.

Gianluca Annunziata, generální ředitel IVECO BUS Itálie


CROSSWAY představuje nejlepší možnou volbu pro meziměstskou dopravu pro svůj výkon, energetickou účinnost a nízké emise. Zvláštní pozornost byla věnována pohodlí cestujících a řidičů a také přístupnosti pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Model CROSSWAY (verze třídy II), který si společnost ARST vybrala pro obnovu svého vozového parku, nabízí vysokou kapacitu pro cestující s 51 sklopnými sedadly. Výsuvná rampa u středních dveří usnadňuje přístup osobám se zdravotním postižením. Vozidla jsou vybavena motorem Cursor 9 Euro 6 o výkonu 360 k, automatizovanou převodovkou a řadou technologických prvků, které zvyšují bezpečnost a komfort. Patří k nim hasicí systém, pokročilé palubní bezpečnostní systémy, kamerový systém, geolokace, palubní počítač, hlášení příští zastávky a počítadlo cestujících.

ARST k tomu říká: "Nová vozidla jsou důležitým krokem v obnově vozového parku společnosti, která chce nabízet dopravní služby na stále vyšší úrovni. Budou využívána především k přepravě studentů. Pomohou dosáhnout cíle, kterým je zajištění lepší mobility a snazšího přístupu ke vzdělávání studentů v regionálním měřítku, což je velmi důležitá poptávka ze strany podniků a především mladých lidí, pro které se podmínky dopravy výrazně zlepší."

"Jsme hrdí na to, že můžeme podpořit společnost ARST v tomto důležitém procesu obnovy jejího vozového parku. S vozem CROSSWAY těží společnost ARST z výkonu nesporného lídra na trhu ve svém segmentu. Jedná se o vozidlo oceňované pro svou spolehlivost a bezpečnost, které nabízí optimální úroveň komfortu pro cestující i řidiče na krátké a střední vzdálenosti," uvedl Stéphane Espinasse, IVECO BUS Sales and Product Manager.