ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Drivers Contest 2019

IVECO BUS uspořádal již třetí ročník soutěže řidičů střední a východní Evropy 2019

IVECO BUS organizoval letos již 3. ročník soutěže pro řidiče z regionu střední a východní Evropy, spojený se speciálním kurzem zaměřeným na ekonomické, efektivní a bezpečné využívání technologií a na úsporu paliva.

 

Vysoké Mýto, 1. července 2019

 

Tým Brand servisu každoročně pořádá pro vybrané zákazníky IVECO BUS školení pro řidiče, které se zaměřuje na ekonomické, efektivní a bezpečné využívání technologií IVECO BUS a na úsporu paliva při řízení vozů této značky, za účelem snižování celkových provozních nákladů (TCO).

 

Během kurzu řidiči získali jak teoretické, tak i praktické dovednosti, jak správně ovládat a provozovat vozidla IVECO BUS, a také se dozvěděli, jak je možné snížit spotřebu paliva. Všichni řidiči se během školení snažili autobus řídit co nejekonomičtěji a každá jejich jízda po stanovené několikakilometrové trase za běžného provozu byla pečlivě zaznamenána. Prostřednictvím standardního diagnostického zařízení IVECO byla u všech řidičů vypočítána bilance efektivnosti. „Nejlepším“ řidičem se pak stal ten s nejnižší spotřebou paliva v průměru na 100 kilometrů při náležitém ovládání vozu a bezpečném způsobu jízdy.

 

Jednotliví zákazníci IVECO BUS z 10-ti zemí se po absolvování školení zúčastnili se svými nejlepšími řidiči finální soutěže pro řidiče ze střední a východní Evropy. V rámci lokálních kol soutěže, která se konala v České republice, na Slovensku, v Chorvatsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Slovinsku, Rumunsku, Bulharsku a na Islandu, postoupilo do finále celkem 24 nejlepších řidičů. Finále soutěže se konalo 12. června 2019 na polygonu v Hradci Králové a spočívalo v testování řidičských dovedností v sedmi disciplínách. Každá disciplína představovala každodenní činnosti řidiče a byla realizována v regulovaném prostředí testovacího okruhu. Všichni řidiči a řídící pracovníci mohli rovněž využít příležitosti a otestovat své dovednosti a schopnost reakce na smyk zadní nápravy na smykové desce. Všechny tyto dovednosti byly testovány na vozidle CROSSWAY, které je součástí nejúspěšnější meziměstské produktové řady současnosti.

 

Celkovým vítězem se stal pan Dragan Ibišević ze společnosti Autotrolej Rijeka, Chorvatsko. Na druhém místě se umístnil pan Peter Pajtina, ze SAD Prievidza, Slovensko, a třetí místo obsadil pan Adrian Marius Popescu, U.M 0991 z Rumunska.

 

IVECO BUS zákazníkům stále více pomáhá lépe provozovat vozové parky a také rozšiřuje spektrum svých služeb s ohledem na ekonomické řízení vozů, jehož příkladem je i školení řidičů.