ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Elektrické autobusy HEULIEZ BUS

HEULIEZ BUS získává rekordní zakázku na elektrické autobusy od pařížské přepravní společnosti

Rorthais, 28. května 2019

Pařížská přepravní společnost Île-de-France Mobilités společně s provozovatelem dopravy společností RATP* opět vložily důvěru do HEULIEZ BUS a vybraly si 12m plně elektrický model GX 337, aby mohly realizovat svůj ambiciózní plán energetického přechodu Bus2025. Cílem tohoto plánu je nahradit flotilu dieselových autobusů společnosti Ile-de-France plně elektrickými vozidly. Tato změna ještě jednou potvrzuje silnou vedoucí pozici značky v oblasti elektrických technologií a energetického přechodu.

 

 

Mezi RATP, Île-de-France Mobilités a HEULIEZ BUS bylo dosaženo nového milníku. Dne 17. května byla podepsána smlouva na objednávku elektrických autobusů, které budou dodané v letech 2020–2022 v maximální částce 133 milionů eur. Zahrnutí HEULIEZ BUS do největšího evropského tenderu na elektrické autobusy, který vypsala společnost RATP, za finanční podpory společnosti IDFM, posiluje pozici značky v čele tohoto specializovaného oboru.

 

Jedná se o nejdůležitější objednávku pro francouzský trh v roce 2019, která navazuje na objednávku modelů 36 GX 337 ELEC již dodávaných společnosti RATP.
HEULIEZ BUS tak jde naproti řešení v otázce současných problémů většiny evropských měst, a dokazuje svoji schopnost řešit otázky dopadu na životní prostředí.

 

Modely GX ELEC jsou vybaveny synchronním elektromotorem a lithium-iontovými NMC bateriemi. Jejich prvotřídní systém řízení energie a kontroly zajišťuje maximální autonomii. Četná novátorská zdokonalení zajišťují tepelný komfort a mimořádný výkon. Baterie se dobijí přes noc v depu za pouhých několik hodin: zadní část vozidel je vybavena zásuvkou Combo 2 a dobíjení je optimalizováno na základě patentovaného systému řízení.

 

Zařízení pro skladování energie umístěné mezi zadní částí a střechou nezmenšuje prostor pro cestující, který v modelu GX 337 ELEC pohodlně pojme sto pasažérů, z nichž 30 sedících.

Nejnovější 100% elektrická technologie HEULIEZ BUS dokonale splňuje očekávání společností RATP a IDFM díky nabídce řady ekologických výhod, jako je absence emisí znečišťujících příslušnou lokalitu a redukce hluku a otřesů, které nabízí modely GX ELEC

 

S touto novou smlouvou posiluje HEULIEZ BUS svoje vedoucí postavení ve vývoji autobusů s nulovými emisemi a staví se do pozice hlavního partnera při energetickém přechodu společností zajišťujících veřejnou přepravu.

*Régie Autonome des Transports Parisiens