ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Exportér roku 2017

Společnost Iveco Czech Republic, a.s. získala stříbrné ocenění na 23. ročníku soutěže Exportér roku.

Vysoké Mýto, 18. prosince 2017

Společnost Iveco Czech Republic, a.s. získala stříbrné ocenění na 23. ročníku soutěže Exportér roku. Druhé místo obdržela v kategorii „Nárůst exportu v letech 1993–2016“ mezi firmami s objemem vývozu nad 500 milionů korun ročně.

Na slavnostním večeru v Kaiserštejnském paláci v Praze převzal cenu z rukou premiéra Andreje Babiše a předsedy senátu České Republiky Milana Štěcha generální ředitel Iveco Czech Republic Jiří Vaněk.

 

Vysokomýtská firma bodovala i v několika dalších kategoriích. Z hlediska celkového objemu exportu v roce 2016 obsadila sedmou příčku. Deváté místo pak získala v kategorii „Exportér s největším objemem exportu v letech 1993 – 2016“.

„Dosažený úspěch je výsledkem systematické realizace investic do rozvoje výrobního závodu ve Vysokém Mytě, intenzivní inovace výrobkové řady autobusů Crossway, poskytováni kvalitních služeb našim zákazníkům a neustálého vyhledávaní nových obchodních příležitosti",  řekl Jiří Vaněk, generální ředitel Iveco Czech Republic, a.s.

Iveco Czech Republic loni zaznamenala výrobní rekord, když brány závodu opustilo 3 885 nových autobusů. Více než 94 % z nich se prodalo v zahraničí.

Stejně jako v předchozích letech i 23. ročník soutěže Exportér roku se konal pod záštitou Hospodářské komory ČR. Pořadateli soutěže jsou tradičně Střední podnikatelský stav, z.s. a Asociace na podporu podnikání ČR, z.s. .