ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Přehlídka strojírenských firem

Zúčastnili jsme se Přehlídky strojírenských firem v Ústí nad Orlicí, kde jsme asi pěti stům žáků ze ZŠ celého regionu poradili a představili naši společnost.

Vysoké Mýto, 26. ledna 2018

V brzké době se žáci devátých tříd základních škol rozhodují, kam po základní škole nastoupí. I proto jsme se 23. ledna 2018 zúčastnili Přehlídky strojírenských firem v Ústí nad Orlicí, kde jsme asi pěti stům žáků ze ZŠ celého regionu poradili a představili naši společnost. Tuto přehlídku pořádala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje ve spolupráci s Úřadem práce Ústí nad Orlicí v místním Kulturním domě. Tohoto poradního dne k volbě povolání jsme se zúčastnili spolu se zástupci dalších 23 významých firem a 9 středních technických škol našeho regionu.            

Vysněná profese dětí by měla odpovídat současným potřebám těchto společností: upřednostňujeme strojírenské obory, tj. hlavně automechaniky, lakýrníky, svářeče/klempíře, autoelektrikáře,  čalouníky, nástrojaře, strojní mechaniky, konstruktéry, technology apod. Rozvoj firem (i té naší), které dodávají navíc své výrobky do celého světa, závisí na dostatku zaměstnanců technických profesí, a proto úzce spolupracujeme s příslušnými technickými školami.

 

Dne 26. ledna 2018 jsme se zúčastnili Dne otevřených dveří naší partnerské Střední školy automobilní Holice.

Tento den navštívilo školu kolem 30 dětí z 8. a 9. tříd, které se přišly podívat s rodiči a sourozenci a na své možné budoucí působiště. Vyslechly si představení školy od Mgr. Michala Šedivky, ředitele školy, dále prezentaci naší společnosti a pak si prohlédly celou školu, dílny i internát. Mohli jsme zodpovědět otázky zájemců o tuto školu a vysvětlit jim, o jaké technické pozice máme jako zaměstnavatelé největší zajem.