ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Evropská kosmická agentura

IVECO BUS a Evropská kosmická agentura (ESA) podepisují memorandum o záměru prozkoumat možnosti kosmického sektoru a přispět k zavádění udržitelné mobility

IVECO BUS, značka skupiny Iveco Group, lídr v oblasti vývoje a výroby udržitelných řešení pro přepravu osob, oznámila podpis memoranda o záměru s Evropskou kosmickou agenturou prozkoumat možnosti využití satelitních aplikací a kosmických technologií při vývoji nových produktů a služeb s cílem urychlit zavádění udržitelnější mobility.

  

Vénissieux, 3. října 2023

 

Memorandum o záměru podepsané mezi IVECO BUS a Evropskou kosmickou agenturou (ESA) je zaměřeno na podporu vývoje inovativních kosmických aplikací.

 

Memorandum bude rovněž podporovat spolupráci napříč obory s řadou zúčastněných stran v automobilovém průmyslu i mimo něj. Společně budou zkoumat možnosti využití kosmických aplikací na podporu dopravního průmyslu při jeho přechodu na stále ekologičtější, inkluzivnější a udržitelnější budoucnost.

 

Prostřednictvím tohoto partnerství s agenturou ESA využije IVECO BUS významnou roli, kterou satelitní technologie a data hrají ve vývoji přepravy osob a v uspokojování rostoucí poptávky provozovatelů a cestujících po efektivních a spolehlivých službách.

 

Prvním krokem této spolupráce je spolupráce IVECO BUS s agenturou ESA na iniciativě „Vesmír pro infrastrukturu“, která nabízí různé případy použití, jako je dostupnost čerpacích stanic pro uživatele vozidel s palivovými články, a také vesmírná řešení pro dopravu reagující na poptávku a optimalizaci tras.

  

Domenico Nucera, prezident divize Bus Business Unit společnosti Iveco Group, prohlásil: „Sektor přepravy osob se rychle vyvíjí a vesmírné aplikace hrají důležitou roli při podpoře energetické transformace našeho podnikání. Jsme přesvědčeni, že memorandum o porozumění s Evropskou kosmickou agenturou nám přinese příležitosti k dalšímu urychlení zavádění technologií a služeb udržitelné mobility. V IVECO BUS neustále investujeme do pokročilých technologií a navazujeme strategická partnerství s předními společnostmi, jako je agentura ESA, abychom neustále posouvali hranice, udržovali si konkurenční výhodu a upevňovali své vedoucí postavení v sektoru osobní dopravy.

 

Rita Rinaldo, vedoucí oddělení implementace projektů a studií v ESA Space Solutions, prohlásila: „Naše vize udržitelné a zelené budoucnosti pro mobilitu zdůrazňuje potřebu společné akce a my se tím pádem těšíme na plodnou spolupráci s IVECO BUS při zavádění inovativních vesmírných aplikací v sektoru mobility. Jsme přesvědčeni, že vesmírná aktiva a data mohou spolu s digitálními platformami a autonomními systémy umožnit vznik inovativních udržitelných služeb a nových obchodních modelů, což povede k prospěchu rozsáhlého ekosystému průmyslových subjektů a uživatelských komunit.