ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nové testovací zařízení E-BENCH

IVECO BUS slavnostně otevřel E-BENCH, své nové testovací zařízení, které nikde jinde v Evropě nenajdete

22. září IVECO BUS oficiálně otevřel své nové testovací a validační zařízení s názvem E-BENCH za přítomnosti volených představitelů, orgánů veřejné dopravy, klíčových zákazníků a partnerů. IVECO BUS tak v Evropě přináší jedinečné inovativní zařízení, které se nachází ve výzkumném a vývojovém centru ve Vénissieux, celosvětovém sídle Iveco Group v oblasti autobusů a autokarů.

E-BENCH je skutečným přínosem, který bude hrát klíčovou roli v energetické transformaci, za kterou jsou odpovědní všichni hráči na poli mobility.

 

Vénissieux, 25. září 2023

 

Slavnostního otevření se zúčastnili Stéphane Espinasse – Head of IVECO BUS Commercial Operations and Product Management a Solène Grange – generální ředitelka společnosti Iveco France. IVECO BUS, přední výrobce v oblasti udržitelné mobility, neustále inovuje a nabízí čistá a efektivní dopravní řešení. Aby si společnost udržela svůj technologický náskok, rozhodla se své výzkumné a vývojové centrum ve Vénissieux vybavit testovacím a validačním zařízením nazvaným E-BENCH, které je v Evropě unikátní. Mimořádně všestranný systém E-BENCH umožňuje testování jednotlivých součástí i celých vozidel v reálných jízdních podmínkách, přičemž simuluje všechny typy misí a klimatických podmínek.

„Jsme hrdí na to, že můžeme oslavit dokončení tohoto jedinečného a inovativního projektu, který nám umožní ještě více urychlit vývoj a uvedení našich vozidel vybavených nejnovějšími technologiemi a poháněných různými pohony na trh. Našim zákazníkům to dokazuje, že dostávají čistá, udržitelná a účinná řešení mobility pro své naléhavé výzvy v oblasti energetické transformace," prohlásil Stéphane Espinasse, Head of IVECO BUS Commercial Operations and Product Management.

E-BENCH, který je v plném provozu od července 2023, disponuje rozsáhlými testovacími kapacitami s válečkovým dynamometrem, klimatizační stolicí, stolicí pro jednotlivé komponenty, kompletní stolicí HIL (Hardware-in-the-loop) pro testování všech komponent dohromady a kompatibilitou s vozidly na elektrický a vodíkový pohon.

Systém E-BENCH se skládá z propojených buněk, které umožňují testování vozidel a především funkčních modelů zvaných SKATE. Hlavní zkušební buňka může simulovat dynamiku vozidla prostřednictvím dvou zatěžovacích strojů a zároveň simulovat extrémní klimatické podmínky a kombinace klimatických funkcí (od -15 °C do +55 °C ve všech ročních obdobích). Tato omezení vytvářejí proudění vzduchu až 210 000 m3/h. Nový projekt E-BENCH (zařízení a vývoj) představuje pro IVECO BUS celkovou investici ve výši 6,2 milionu eur. Vývojová fáze projektu byla spolufinancována francouzskou vládou prostřednictvím investičního programu France 2030' Future Investment Program, který provozuje ADEME, francouzská agentura pro ekologickou transformaci.