ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

IVECO BUS a Otokar

IVECO BUS a Otokar podepisují dohodu o výrobě

Londýn, 25. února, 2020

 

IVECO BUS, globální výrobce autobusů a autokarů, značka skupiny CNH NV, podepsal 25. února 2020 dohodu s významným tureckým výrobcem autobusů – firmou Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş o místní výrobě produktů pod značkou IVECO BUS realizovanou v závodech v turecké provincii Sakarya.

 

Toto smluvní partnerství zahrnuje stávající modely v portfoliu IVECO BUS určené pro mezinárodní distribuci, stejně jako výrobu modelu specificky dodávaného pro trhy ve východní Evropě, Africe, na Středním východě a v Asii. Modely budou poháněny motory dodávanými sesterskou firmou FPT Industrial, z nichž první kusy mají být vyrobeny v roce 2021.

 

Prostřednictvím této dohody se IVECO BUS snaží rozšířit své výrobní kapacity a současně tím potvrzuje, že všechny své pravidelné pracovní činnosti udržuje na svých stávajících výrobních místech, kde se její současné a budoucí modelové generace budou nadále vyvíjet a vyrábět.

 

„Z tohoto nového partnerství, které otevírá cestu k mnoha příležitostem pro naše podniky, jsme velmi nadšeni," konstatoval Sylvain Blaise, Head of the Global Bus Division CNH Industrial. „Díky této spolupráci budeme moci zvýšit naše výrobní kapacity, abychom mohli reagovat na současnou a budoucí poptávku na trhu a také podpořit náš trvalý růst, což nám dává skvělou příležitost ke spolupráci na budoucí expanzi portfolia. Díky téměř šedesátiletým zkušenostem a špičkovým odborným znalostem personálu společnosti Otokar v oblasti konstrukce a výroby autobusů, společně se servisní sítí IVECO BUS a veškerými přidruženými službami, jež tvoří základní pilíře struktury DNA společnosti IVECO, získáváme jistotu, že naši zákazníci budou i nadále dostávat špičková a ekologicky udržitelná dopravní řešení při zachování nejlepších výkonových parametrů v dané třídě, a také vysoké kvality se zohledněním aspektu celkových nákladů spojených s vlastnictvím vozu. Navíc toto partnerství bude moci využívat inovační budoucí technologie hnacích soustav vyvíjených ve společnosti FPT Industrial.”

 

„Jsme potěšeni, že kromě našich značkových autobusů Otokar, můžeme v našem závodě v Sakarya zavést také výrobu modelů IVECO BUS. Jsme náležitě hrdi, že technologie, konstrukční řešení a výrobní procesy společnosti Otokar jsou touto renomovanou značkou v oblasti hromadné osobní dopravy uznávány,“ prohlásil Serdar Görgüç, generální ředitel společnosti Otokar. „Využití našich stávajících zařízení k výrobě modelů IVECO BUS umožní našemu závodu fungovat ještě výkonněji a efektivněji. I když nadále budeme naše autobusy nabízet na všechny možné trhy a expandovat po celém světě, považujeme tuto dohodu o výrobě a dodávkách za strategicky velmi důležitý první krok v dlouhodobé spolupráci.“