ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Iveco Bus Design Center: nová éra v konfiguraci autobusů

Bus Design Center ve Vysokém Mýtě je unikátní prostor, v němž si mohou zákazníci sami vyzkoušet různé ovládací prvky autobusu, interiérové materiály a sestavit si tak autobus na míru.

Vysoké Mýto, 4. června 2015

Společnost Iveco Czech Republic, a. s., součást Iveco Bus, představila dne 4. června v rámci oslav 120 let od založení závodu ojedinělou novinku. Bus Design Center ve Vysokém Mýtě je unikátní prostor, v němž si mohou zákazníci sami vyzkoušet různé ovládací prvky autobusu a jejich rozmístění, prohlédnout a vybrat interiérové materiály a sestavit si tak autobus na míru. Nový nástroj pro vizualizaci a konfiguraci autobusů povede k ještě těsnějšímu kontaktu se zákazníky v okamžiku tvorby objednávky a technické specifikace vozidla.  

V prostoru vysokomýtského Bus Design Centra jsou vystaveny makety částí autobusů a technických řešení či interiérové prvky, jako jsou sedadla a jejich čalounění. Zákazníci tak mají na jediném místě k dispozici nákresy a vizualizace, mohou se dotknout konkrétních materiálů a provedení, vyzkoušet si jednotlivé prvky a upravit jejich rozmístění.

„Valná většina naší produkce míří na různé trhy po Evropě a s tím přichází různorodé požadavky na autobusy dané rozdílností klimatu, kvalitou silnic, místními zvyklostmi a specifickými provozními podmínkami. V Bus Design Centru najdeme společně se zákazníkem nejvhodnější řešení a kupující tak v předstihu získá konkrétní představu, jak bude konečný produkt vypadat a fungovat,“ říká Jiří Vaněk, generální ředitel Iveco Czech Republic, a. s.

Autobusy jsou velmi komplexní výrobky, možných kombinací prvků a jednotlivých materiálů na výbavu interiéru jsou stovky a může být problém se v nich zorientovat. Díky Bus Design Centru je možné zákazníkům maximálně vyjít vstříc a na místě vysvětlit výhody nabízených řešení. Také pro samotného výrobce je výhodné znát co nejdříve kompletní specifikaci, neboť to mimo jiné umožňuje dokonale připravit proces výroby ve spolupráci s dodavateli.

Výstavba Bus Design Centra probíhala v roce 2014. Od března letošního roku pak byl zahájen zkušební provoz. Prostor Bus Design Centra se bude neustále dotvářet v závislosti na nových požadavcích zákazníků i na průběžně se rozšiřující nabídce nových modelů autobusů Iveco.

 

 

V současné době Bus Design Centru dominují segmenty autobusů kompletně vybavené přístrojovými deskami a pracovišti řidičů, velká otočná obrazovka elektronického konfigurátoru nebo speciální pódium určené k vyzkoušení různých sedaček pro cestující. Toto pódium umožňuje konfigurovat rozteče mezi sedačkami a zároveň automaticky vypočítává maximální kapacitu autobusu pro sedící cestující v závislosti na délce vozu. K dispozici jsou přehledné vzorníky látek – je možné přiložit jeden ze 130 vzorů na sedačku a na obrazovce sledovat, jak bude potahová látka působit na všech sedačkách v kombinaci s podlahovou krytinou a barvou interiéru. V prvním patře Bus Design Centra je pak podlaha tvořená kompletním vzorkovníkem krytin do autobusů.

„Zákazník nám rovněž může lépe vysvětlit své zkušenosti z provozu s našimi autobusy, které si rádi vyslechneme a následně pomůžeme s nabídkou nejmodernějších řešení. Nabídneme sestavení technické specifikace autobusu na míru zákazníkovi tak, aby co nejlépe odpovídala jeho představám a zamýšlenému typu provozu,“ dodává Jiří Vaněk.

Bus Design Center je společným projektem všech oddělení závodu ve Vysokém Mýtě a některých klíčových dodavatelů, kteří se na jeho vzniku podíleli.