ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Public Transport Innovation Award

IVECO BUS převzal cenu za inovaci ve veřejné dopravě v kategorii ekologické energie "Move Green".

Vysoké Mýto, 12. června 2018

 

Na zahajovacím ceremoniálu Evropského týdne mobility, který se konal od 12. do 14. června v Paříži v Porte de Versailles, převzal IVECO BUS cenu za inovaci ve veřejné dopravě (Public Transport Innovation Award) v kategorii ekologické energie "Move Green".

Ceny za inovaci ve veřejné dopravě - Public Transport Innovation Awards jsou udělovány za technologické či servisní inovace, které vedou ke snižování spotřeby paliva a emisí skleníkových plynů u vozů veřejné dopravy, čímž zlepšují ochranu životního prostředí. IVECO BUS byl oceněn za svou strategii, která se soustředí na trvale udržitelný rozvoj a nové alternativy stále ekologičtějších vozů.

 

 IVECO BUS, se svou novátorskou řadou elektrických autobusů Urbanway a Crealis, které kombinují trolejové napájení s pohonem na průběžně dobíjené akumulátory, tato kritéria dokonale splňuje.

 

"Tato cena v kategorii 'Move Green' je obrovským povzbuzením pro našinovou generaci trolejbusů, které doplňují řadu vozů na alternativní pohon. Ocenění hodnotí především vynikající kvalitu produktové řady vozů na zemní plyn a elektrický pohon. Naše široká nabídka dokáže uspokojit všechny nároky městských správních orgánů a dopravců, ať již dávají přednost jakémukoli druhu energie,“ říká Sylvain Blaise, viceprezident IVECO pro značku IVECO BUS.

 

Technologie trolejbusů IVECO BUS pro mobilitu s nulovými emisemi v městském prostředí je inovativní a efektivnější než kdy dříve. Zvláště vhodné jsou tyto vozy pro města s náročnou topografií, kde zaručují dokonalý výkon v kopcovitém terénu bez kompromisů z hlediska životnosti akumulátorů či cestovního komfortu. Provozní doba je maximalizována díky automatickému dobíjení akumulátorů během jízdy s napojením na elektrické vedení. Trolejbusy jsou schopny pokrýt 25 až 40 % trasy pohonem na akumulátory, díky čemuž mohou obsluhovat i úseky trasy bez trolejů.

 

Díky vozům Urbanway a Crealis ve standardní i kloubové verzi nabízí tato nová řada autobusů další koncepci elektrické mobility.

 

Aby IVECO BUS zaručil pro své vozy optimální provozní podmínky, poskytuje městským správním orgánům, dopravcům a projektantům poradenství ohledně dynamického provozu, kapacity pro přepravu cestujících, klimatizačního komfortu a modelování elektrifikace linek které kombinují úseky s trolejemi a úseky bez trolejů.

 

IVECO BUS vůbec poprvé pozval tyto aktéry na „Setkání odborníků“ na svém stánku, kde byla představena nová řada trolejbusů při příležitosti výstavy Evropského týdne mobility

 

V Evropě je v provozu již přes 800 trolejbusů IVECO BUS. Tato nová generace vozů je pouze jedním z mnoha vylepšení z dílny společnosti, která vyvíjí trolejbusy již celá desetiletí (ER100, PR180, Cristalis, ...). Trolejbusy IVECO BUS zajišťují hromadnou dopravu ve francouzských městech Lyon, Saint-Etienne, Limoges a Nancy.

Pro tuto řadu nové generace si IVECO BUS vybral lídra na poli trolejbusové technologie, který má dodnes na kontě více než 14 000 vyrobených vozů: Škoda Electric.

 

IVECO BUS, francouzský výrobce sídlící v Lyonu, projektuje vozy Urbanway a Crealis ve svém vývojovém centru ve Venissieux a vyrábí je v závodě Annonay v Ardèche. Tento výrobní závod s více než stoletou tradicí má zhruba 1 400 zaměstnanců a využívá služeb více než 270 francouzských dodavatelů a subdodavatelů. Vozy s alternativním pohonem nyní v tomto závodě tvoří více než 50 % produkce.