ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pětistý Crealis pro TADAO

Společnost IVECO BUS předala zástupcům dopravní sítě TADAO oficiálně klíče od jednoho ze svých autobusů Crealis.

Saint-Priest, 12. června 2018

 

Během výstavy Evropského týdne mobility, která se konala 12. až 14. června v Paříži na výstavišti Porte de Versailles, předala společnost IVECO BUS zástupcům dopravní sítě TADAO oficiálně klíče od jednoho ze svých 41 hybridních 18-ti metrových autobusů určených pro systém Bus Rapid Transit. Jde o 500. vůz Crealis vyrobený v závodě Annonay ve francouzském departementu Ardèche.

 

Vůz, odhalený 5. května během exklusivního koncertu na stadionu v Liévin, disponuje novými prvky vizuální identity TADAO.

Sylvain Blaise, viceprezident společnosti IVECO, odpovědný za značku IVECO BUS, oficiálně předal zástupcům dopravní sítě TADAO na výstavě Evropského týdne mobility klíče od 500. autobusu Crealis. Tyto vozy budou nasazeny do provozu mezi největšími městy dřívější francouzské těžební oblasti (Lens, Liévin, Béthune, Hénin-Beaumont, Carvin a Bruay-La-Buissière). Jejich využití podstatně zlepší veřejnou dopravu v regionu s vysokou úrovní služeb a silným zapojením veřejnosti.

 

Všech 41 hybridních 18-ti metrových autobusů pro dopravní síť TADAO pojme velký počet cestujících (až 157) a vynikne ultramoderním projasněným interiérem díky velkým oknům a LED osvětlení. Cestující si tak budou užívat bezkonkurenčního komfortu. Design Crealisu se nyní pyšní dynamickým vzhledem a špičkovým interiérem, který vyjadřuje pozitivní obraz městských oblastí. Autobus s harmonikovým měchem nese oblíbené symboly zdejšího obyvatelstva, které jsou na tomto typu vozu znázorněny poprvé. Začlenění 41 vozů Crealis pro systém Bus Rapid Transit je dalším krokem v rozvoji této dopravní sítě, její image a vizuální identity.

 

"Hybridní autobusy jsou důkazem našeho přesvědčení o nutnosti energetické transformace a hospodárného provozu. V současnosti představují z hlediska našich nároků tu nejlepší volbu: díky jedinečnému designu a výjimečnému komfortu skvěle vyjadřují image našeho regionu,” uvedl pan Sirop, výkonný ředitel dopravního podniku Artois-Gohelle SMT.

 

Vystavený vůz, stejně jako zbytek dodaného vozového parku, pomůže místnímu obyvatelstvu zlepšit kvalitu ovzduší. Volba hybridní technologie Artois-Gohelle SMT pro dopravní síť TADAO je dalším krokem směrem k elektromobilitě. Hybridní verze Crealis byla projektována za účelem maximálního snížení znečišťujících emisí a spotřeby paliva s cílem zajistit čistší mobilitu. Vůz je vybaven elektromotorem v kombinaci s motorem splňujícím normu Euro VI a sadou lithium-iontových akumulátorů nejnovější generace. Řídicí systém pohonné soustavy optimalizuje spotřebu paliva a úroveň emisí a ukládá kinetickou energii vznikající při brzdění.

 

Systém "Start & Go" umožňuje vozu dojezd i rozjezd v plně elektrickém režimu, což znamená nulové emise na autobusových zastávkách a u semaforů. Spotřeba paliva je snížena o 30 % a emise CO2 lze v porovnání s dieselovými autobusy zredukovat až o 30% ; což se rovná 35 tunám CO2 – tedy hmotnosti dvou prázdných autobusů –, o něž je do ovzduší každoročně vypouštěno méně emisí. Jde o významný příspěvek z hlediska ekonomické a ekologické trvalé udržitelnosti.

 

Motor  Tector 7 o výkonu 320 HP, kompatibilní s biodieselovým palivem HVO, umožňuje vyšší výkon, přičemž snižuje uhlíkové emise až o 90 % v porovnání s tradičním dieselovým motorem.

 

"Moc nás těší, že si Artois-Gohelle SMT vybral právě nás, a tím potvrdil, že jsme špičkou na poli energetické transformace a vyšší mobility. Je to pocta francouzskému know-how,” uvedl Sylvain Blaise, viceprezident IVECO odpovědný za značku IVECO BUS.