ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Iveco Czech Republic pokračuje v rozvoji a otevírá nové parkoviště pro své zaměstnance

Plán rozvoje se týká nejenom průmyslových investic, ale také zlepšení podmínek více než 3000 zaměstnanců.

Vysoké Mýto, 7. října 2016

Společnost Iveco Czech Republic, a. s., přední evropský výrobce autobusů sídlící ve Vysokém Mýtě, pokračuje v rozvoji výrobního závodu a otevírá nové parkoviště pro zaměstnance. Plán rozvoje se týká nejenom průmyslových investic, ale také zlepšení podmínek více než 3000 zaměstnanců. Pracovníci největšího zaměstnavatele v regionu tak budou mít příjemnější cestu do práce. Zároveň se uleví veřejným komunikacím v okolí závodu, které už nebudou muset být využívány k parkování.

Stavba byla zahájena v květnu 2016 a jejím zhotovitelem je společnost PSJ a.s. Jihlava, která využila služeb několika místních subdodavatelů.

 

Slavnostního otevření nového parkoviště se vedle zaměstnanců firmy zúčastnil i generální ředitel Iveco Czech Republic Jiří Vaněk, člen představenstva a výkonný ředitel PSJ, a.s. Petr Vondruška, starosta města Vysoké Mýto František Jiraský a předseda odborové organizace  KOVO Bohuslav Vítek.

“Děkuji za zaměstnance, že v plánu rozvoje výrobního závodu,  je pamatováno i na investice přímo nesouvisející s výrobním procesem”, uvedl Bohuslav Vítek.

Celková kapacita díla představuje více než 600 stání pro osobní vozidla a zahrnuje i prostor pro uložení stovky jízdních kol a několika desítek motocyklů. Pro zbudování parkoviště byl využit vhodný prostor v doposud málo využívané části areálu firmy. Součástí projektu bylo i vybudování nové vrátnice, elektrických a datových sítí, rozvodů vody, kanalizace, realizace rozsáhlých asfaltových parkovacích ploch, obslužných komunikací a osvětlení. Na hranicích s obytnými zónami vyrostla protihluková zeď a nové oplocení.

„Nové parkoviště je součástí plánovaných změn v našem vysokomýtském výrobním závodě. Zlepší nejenom podmínky pro naše zaměstnance ale usnadní i logistiku našeho zásobování uvolněním původních parkovacích ploch. Chceme nadále zlepšovat používané technologie, nástroje a služby“, prohlásil Jiří Vaněk, generální ředitel Iveco Czech Republic, a.s.