ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

První autobusy Crossway budou jezdit v Moravskoslezském kraji

23 prvních autobusů Crossway LE Natural Power bylo slavnostně předáno v sídle společnosti ČSAD Karviná.

Vysoké Mýto, 7. června 2018

23 prvních autobusů Crossway LE Natural Power bylo slavnostně předáno ve středu 6. června 2018 v sídle společnosti ČSAD Karviná. Nové autobusy Crossway NP  

s motorem IVECO CURSOR 9 NP o délce 12 m budou obsluhovat oblast Karvinska a Orlovska a poskytnou cestujícím vysokou přidanou hodnotu ve formě kvality, komfortu, designu a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Světovou premiéru měly autobusy řady Crossway Natural Power na loňském říjnovém veletrhu Busworld v Kortrijku a prvních 23 autobusů Crossway LE Natural Power opustilo výrobní linku ve Vysokém Mýtě právě do Karviné.

ČSAD Karviná v souvislosti s vysoutěženou dopravní obslužností oblasti Karvinska a Orlovska masivně investuje do obměny a modernizace svého vozového parku. Jen letos pořizuje celkem 63 nových autobusů v celkové hodnotě přesahující 360 milionů korun.

“Vzhledem k našemu strategickému zaměření na využívání CNG jako alternativního ekologického paliva, byla skupina 3ČSAD se svými bohatými zkušenostmi s provozováním vozidel s pohonem na stlačený zemní plyn hlavním iniciátorem vývoje tohoto nového typu autobusu. Velice nás těší, že vývoj IVECO LE Natural Power byl dotažen do konce, a na základě úspěšného testování jsme mohli objednat prvních 23 kusů těchto vozidel, které rozšiřují naši flotilu na aktuálních 263 CNG autobusů a upevňují tak naši pozici leadera CNG autobusové dopravy nejen v České republice.“ uvedl Tomáš Vavřík, generální ředitel 3ČSAD.