ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sportovní den

Vysoké Mýto ve spolupráci s Iveco CR a vysokomýtskými zájmovými kluby uspořádalo tradiční Sportovní den.

Vysoké Mýto, 6. června 2018

Ve středu 6. června 2018 uspořádalo město Vysoké Mýto ve spolupráci s Iveco CR a vysokomýtskými zájmovými kluby tradiční Sportovní den. Krásné slunečné počasí přilákalo na vysokomýtské náměstí studenty i pedagogy středních, základních a mateřských škol.

Bylo zde pro žáčky, žáky i studenty připraveno mnoho atrakcí a zejména bohatý přehled z nabídky kroužků a klubů, které v našem městě působí. Je obdivuhodné, kolik úspěchů dosáhli reprezentanti Vysokého Mýta na celostátní, ale i na mezinárodním úrovni. Přitom v některých disciplínách, a zde jmenujme například oddíl Kickboxu vedeného naším zaměstnancem Martinem Viktorínem, se zdejší sportovci dlouhodobě drží na špici klubů v České republice a pravidelně získávají mistrovské tituly ve všech věkových kategoriích.

K vidění byly i ukázky basketbalu, kartingu, juda, gymnastiky, tenisu, kanoistiky, kynologie, volejbalu, cyklistiky, akrobacie na U-rampě, dokonce i lyžování na sjezdovce s plastovými kartáči a mnohých dalších.

Iveco Czech Republic, a.s. se prezentovalo stánkem, jemuž vévodil nízkopodlažní autobus Urbanway v provedení CNG. Pan Oldřich Šplíchal, který měl autobus na starost, se věnoval žáčkům ze školek a základních škol a trpělivě i s nadšením pravého “Karosáka” vysvětloval v jakém autobuse se děti nacházejí a jaké jsou jeho přednosti. Děti rády chvilku poseděly, hlásily se s odpověďmi na otázky, ale po chvilce už pokukovaly po dalších atrakcích, které jsme jim na našem stánku připravili. Byly jimi stánek s nápoji Isoline, jichž jsme jenom za dopoledne vydali 2.000 lahví, či oblíbený stánek s balónky, kde jsme za pomoci profesionálních a dobrovolných hasičů nafoukli stovky balónků s logem IVECO BUS i s logem 90ti let, které letos uplynuly od vyrobení prvního autobusu v naší firmě. Naprosto obležená po celou dobu konání sportovního dne bylo naše stanoviště s malováním na obličeje, oblíbené zejména dívkami, dále stánek s tetováním či rozlehlá dráha s RC modely autobusů, kde bylo neustále živo a tvořila se fronta zájemců lačných zkusit si ovládat rádiem řízený model autobusu IVECO – Crossway. Velmi nás těší, že od loňska, kdy jsme poprvé tuto vděčnou atrakci představili, se mezi našimi zaměstnanci našlo i několik nadšených tatínků, kteří doma se svými dětmi postavili vlastní autobusy Crossway. A na Sportovní den se tam všichni sešli a předvedli výsledky svojí práce. Kluci a děvčata dokonce absolvovali závod na 10 kol a všichni byli za svoji konstruktérskou činnost s tatínky odměněni batůžky plnými dárečků od Iveco Czech Republic.

Sportovní den se tedy velmi vydařil a pro naši firmu byl jedním z momentů, kdy jsme si mohli uvědomit pokrok a výborné výsledky sportovců našeho města, jimž v mnoha případech sponzorsky přispíváme na činnost a svým způsobem se tak podílíme na vytváření vyjímečných podmínek pro jejich rozvoj. Rovněž jsme si připomenuli a veřejnosti představili naše letošní kulaté výročí 90 let od prvního autobusu vyrobeného Josefem Sodomkou v roce 1928.