ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

rekord IVECO BUS E-WAY

IVECO BUS E-WAY ujel rekordní vzdálenost 527 km na jedno plné nabití

Elektrický autobus IVECO BUS E-WAY, vyrobený společností HEULIEZ, dosáhl rekordního výsledku v ujeté vzdálenosti na jedno nabití, a to 527 kilometrů na testovací dráze společnosti IVECO Magirus v německém Ulmu. Ohromující výsledek, který téměř dvojnásobně překonal dosavadní výkony v odvětví, byl řádně zaznamenán organizací TÜV Südwest, předním evropským střediskem pro technické certifikace.

 

 

Ulm, 21. října 2019

 

IVECO BUS E-WAY dosáhl na zkušební dráze bezkonkurečně nejlepšího výkonu - 527 km najetých během 12 hodin na jedno nabití. Tento výsledek potvrzuje jeho výjimečnost z hlediska nezávislého dojezdu.

 

Stéphane Espinasse, IVECO BUS Brand Leader, v této souvislosti uvedl: „Rekordní výkon našeho plně elektrického autobusu E-WAY, vyrobeného společností HEULIEZ, je jen dalším důkazem výjimečné efektivity tohoto vozidla. Rekordního výkonu bylo sice dosaženo za řízených podmínek, nicméně i reálné zkušenosti našich zákazníků, kteří vůz provozují, tuto výkonnost potvrzují. Například na konci srpna zaznamenal jeden ze zákaznických vozů na své pravidelné lince v německém Hafenlohru dojezdovou vzdálenost 416 km na jedno plné nabití. Toto průlomové vozidlo zákazníkům nabízí všechny výhody přepravy s nulovými emisemi společně s vysokými standardy kvality, spolehlivostí a vynikajícím výkonem.

 

Rekordní vzdálenost

 

Optimalizovaný test byl proveden výrobní jednotkou dvanáctimetrového modelu ve verzi pro noční nabíjení, která je vybavena baterií o výkonu 350 kWh. Plně nabitý autobus s letními pneumatikami jel průměrnou rychlostí 46,6 km/h  při vypnutém topení a klimatizaci. Testování probíhalo 10. října od 10:00 do 21:41 hodin za mírného deště a větru, při teplotách v rozmezí od 10 do 15°C. Na konci zkoušky bylo zaznamenáno, že vozidlo ujelo 527 km na jedno nabití, přičemž v baterii zůstala ještě 4% elektrické energie.

 

Vůz E-WAY společnosti HEULIEZ: řešení s nulovými emisemi pro každé využití

 

Vozy IVECO BUS E-WAY vyrobené společnostíi HEULIEZ představují nejkompletnější řadu  na trhu a nabízejí řešení vyhovující veškerým specifickým potřebám každého zákazníka, a to se svou variabilní nabídkou délek (9,5, 12 a 18 metrů) a režimů nabíjení (pomalé noční nabíjení, nebo rychlé nabíjení přes sběrač). Výhodou pro provozovatele dopravních služeb je rovněž flexibilita a modularita, přesně podle jejich specifických provozních požadavků, a to s minimem omezení a mimořádně komfortním zážitkem pro řidiče i cestující při plynulé jízdě a akceleraci ve spojení s prostorným, vkusně navrženým interiérem.

 

Tato řada vozidel zúročuje více než dvacet let zkušeností společnosti HEULIEZ, získaných v oblasti vývoje a výroby elektromobility, a současně nabízí veškeré výhody uznávané prvotřídní značky.