ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sustainable bus of the Year 2020

IVECO BUS získává již potřetí v řadě ocenění ‘Sustainable Bus of the Year’

Poté, co IVECO BUS získal ocenění „Sustainable Bus of the Year 2019“ se svým vozidlem Crealis In-Motion-Charging, tento titul nyní obhájil, a to v kategorii meziměstské dopravy s autobusem Crossway Natural Power. Po předešlém úspěchu v historii společnosti s vozem Crossway Low Entry Natural Power, který na výstavě Busworld 2017 rovněž získal ocenění “Sustainable Bus of the Year 2018”, již nemůže být žádných pochyb, že značka IVECO BUS je jasným lídrem v segmentu meziměstských autobusů a zároveň neustále stvrzuje svůj závazek k přechodu na alternativní energie a paliva.

 

 

Brusel, 18. října 2019

 

 

Na svůj úspěch v podobě ocenění ‘Sustainable Bus of the Year 2019’, se svým vozem Crealis In-Motion-Charging, IVECO BUS nyní navazuje další cenou ‘Sustainable Bus of the Year 2020’. Cenu získal v kategorii meziměstských autobusů, a to díky vozu Crossway Natural Power, který byl poprvé představen na výstavě Autocar Expo ve Francii, kde jeho přednosti a užitnou hodnotu ocenili odborníci z oblasti veřejné dopravy.

 

Udržitelnost sehrává v dopravě stále důležitější roli a IVECO BUS, jakožto lídr v tomto oboru, obohatil svoji produktovou řadu o kategorii vozidel na zemní plyn.

 

Vůz Crossway Natural Power je vybaven motorem poslední generace IVECO CURSOR 9 NP a vyniká svým designovým řešením, jež integruje nádrže na stlačený plyn do prostoru střechy. Toto exkluzivní patentované řešení optimalizuje těžiště vozidla, tak aby mělo lepší stabilitu na silnici, a současně zvyšuje pohodlí pro řidiče i cestující. Díky tomuto designu je vozidlo z hlediska celkové výšky nejnižší na trhu, což znamená, že může být provozováno bez jakýchkoli zvláštních omezení.

 

 

Vozidlo nabízí stejné kapacitní možnosti jako jeho dieselová verze, a to jak z hlediska míst pro cestující, tak i zavazadlového prostoru. S celkovým objemem 1 260 litrů (ve čtyřech nádržích o objemu 315 litrů) může vozidlo dojet až do vzdálenosti 600 km a je kompatibilní se systémy rychlého nebo pomalého doplňování. Motor CURSOR 9 NP se stejně jako jeho dieselový předchůdce vyznačuje výkonem 360 HP (265 kW). Interiér je prostorný a díky minimální výšce dva metry cestujícím nabízí dostatek místa k uložení příručních zavazadel.

 

Crossway NP je k dispozici ve variantách 12 a 13 metrů, ve verzích LINE a POP a současně je novou alternativou pro regiony, kraje i města, jež hledají dopravní řešení, která jsou plně kompatibilní s projekty zaměřenými na přechod na nové energie. Je stoprocentně kompatibilní se systémem na biometan a tudíž vykazuje vynikající uhlíkové hodnoty zajišťující snížení produkce skleníkových plynů až o 95%.

 

Porota pro kategorii „Sustainable Bus“, složená ze sedmi expertů zastupujících prestižní evropské časopisy - Autobus (Itálie), Mobilités Magazine (Francie), Busfahrt (Německo), OV-Magazine (Nizozemsko), InfoBus (Polsko), Infotrucker (Rumunsko) a Carril Bus (Španělsko), se při svém hodnocení zaměřuje na principy trvalé udržitelnosti, především na pozitivní ohlas veřejnosti na dané vozidlo.  Zohledněno je několik zásadních aspektů, jako je bezpečnost, pohodlí, úroveň hluku, recyklovatelnost součástek a obecný závazek výrobce v oblasti trvalé udržitelnosti. Konečný verdikt poroty vyzdvihuje širokou škálu alternativních řešení dostupných pro segment meziměstské dopravy.  

 

Získáním ceny ‘Sustainable Bus of the Year 2020’ potvrzujeme svou pozici lídra, který nabízí vyspělé, skutečně efektivní a ekologicky odpovědné řešení v celkovém systému od zdroje ke kolu. Oceněním právě našeho vozu Crossway Natural Power porotci jednoznačně uznali jeho vlastnosti a současně stvrdili priority řady dopravců, kteří si toto vozidlo vytipovali již od jeho uvedení na trh,“ prohlásil Stéphane Espinasse, IVECO BUS Brand Leader, během slavnostního předávání cen na výstavě Busworld v Bruselu.