ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rekordní objednávka pro společnost BusLine

Posilujeme svojí pozici v České republice podpisem rámcové smlouvy se společností BusLine, jedním z největších českých autobusových dopravců.

Vysoké Mýto, 20. listopadu 2017

IVECO BUS, přední evropský výrobce autobusů, posiluje svojí pozici v České republice podpisem rámcové smlouvy se společností BusLine, jedním z největších českých autobusových dopravců. Na základě rámcové smlouvy může společnost BusLine nakoupit až 399 nových vozů a většina z nich se bude vyrábět ve Vysokém Mýtě.

První dodávky se uskuteční ještě do konce roku 2017.  

 

BusLine, jedna z největších českých dopravních společností provozující meziměstskou a městskou dopravu, podepsala rámcovou smlouvu s IVECO BUS na nákup až 399 nových autobusů prostřednictvím Tezas servis a.s., oficiálního dealera značky IVECO BUS v České Republice. Dodávky nových vozů se uskuteční v letech 2017 – 2021. Jedná se o meziměstské autobusy typu Crossway LE Line, Crossway Line a Crossway PRO, a autobusy Urbanway a Urbanway Natural Power pro provoz ve městech. Společnost BusLine chce nahradit starší vozy, především bývalé značky Karosa, v rámci zkvalitňování služeb pro své zákazníky.

„Podpis této smlouvy je pro IVECO BUS velkým úspěchem a jsme velmi hrdí na to, že nám společnost BusLine projevuje svoji důvěru. Většina těchto autobusů bude vyráběna ve Vysokém Mýtě, nejvýznamnějším výrobním závodě v Evropě. Jedná se o největší tuzemskou zakázku za posledních několik let. Je to další uznání kvality, výkonu a provedení našich výrobků,“ uvedl Sylvain Blaise, viceprezident IVECO BUS a předseda představenstva Iveco Czech Republic, a.s. .

„Předložená nabídka na nové autobusy IVECO BUS byla nejlepší, a to nejen z pohledu ceny, ale její vozy mají také velmi nízké provozní náklady. Důležitá pro nás byla rovněž záruka na všechny vozy, která činí neobvyklých 60 měsíců,“ dodal Radek Chobot, předseda představenstva a generální ředitel společnosti BusLine.

Ještě v letošním roce bude vozový park firmy posílen čtrnácti meziměstskými autobusy typu Crossway PRO, které jsou vybaveny například USB zásuvkami na nabíjení mobilních telefonů či elektronickými informačními panely. Tyto autobusy splňují veškeré povinné standardy pro handicapované cestující, jsou vybaveny elektrickou rampou a akustickým příslušenstvím pro nevidomé.

V nejbližší době dále společnost BusLine nakoupí 40 autobusů typu Crossway LE Line pro provoz pravidelné linkové dopravy v Libereckém a Královéhradeckém kraji.

Autobusy Crossway jsou nezpochybnitelným lídrem na evropském trhu meziměstských autobusů. Od svého uvedení na trh v různých verzích jich bylo vyrobeno již 30 000 kusů. Pro své kvality, mezi které patří výkonnost a všestrannost, šetrnost vůči životnímu prostředí, pohodlí a nízké provozní náklady(TCO), jsou velmi populární nejen mezi provozovateli linkové dopravy a velkými dopravními firmami, ale i mezi mezinárodními novináři, který odměnili verzi Low Entry oceněním „International Bus & Coach“

BusLine patří mezi nejvýznamnější autobusové dopravce v České republice. Provozuje více než 250 linek, disponuje flotilou několika set autobusů a zaměstnává více než tisíc lidí.