ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ocenění 2020

IVECO BUS získává za svůj vůz Crossway Natural Power oceněnění „TOP SLOVAKIA 2020” a „TOP CZECH TRANSPORT 2020”

Vůz Crossway Natural Power získává ocenění za svou vlajkovou loď v kategorii autobusů. Tato ocenění udělovaná na Slovensku i v České republice časopisem TRANSPORT a LOGISTIKA potvrzují vedoucí postavení řady Crossway v celé Evropě a rovněž čelní pozici IVECO BUS v technologii vozidel na zemní plyn.


16. listopadu, 2020


Vůz Crossway Natural Power byl v kategorii autobusů korunován oceněními „TOP SLOVAKIA 2020“ a „TOP CZECH TRANSPORT 2020“. Tyto prestižní ceny udělované v obou zemích periodikem TRANSPORT a LOGISTIKA představují další kapitolu v příběhu úspěchu řady Crossway, zejména verze Natural Power.

Z výsledků čtenářské ankety, tedy názorů a zkušeností získaných většinou od dopravních společností a odborníků na veřejnou dopravu, získáváme jasný obraz a doklad o popularitě jednotlivých značek užitkových vozidel na slovenském a českém trhu i o názorech spotřebitelů.


Řada Crossway, považovaná za evropského lídra v segmentu meziměstské dopravy, stanovuje díky rekordní produkci přesahující 45 000 vozů nové milníky. Crossway, který se těší velké oblibě jak u soukromých dopravních společností, tak i provozovatelů veřejné dopravy, potvrzuje u verze Natural Power svou schopnost přesvědčit zákazníky svou ziskovostí, polyvalencí a špičkovou technologií pohonu na zemní plyn.


Crossway Natural Power představuje osvědčené řešení mobility na zemní plyn a biometan, jenž šetří životní prostředí. Umožňuje výrobci nabízet z hlediska ochrany životního prostředí a veřejného zdraví lepší možnosti. Špičkové parametry jsou patrné zejména z perspektivy snižování objemů emisí znečišťujících látek a hladiny hluku. U zemního plynu jsou úrovně emisí jemných částic zredukovány téměř na nulu a emise oxidů dusíku vykazují snížení o více než jednu třetinu. Rovněž hladina hluku poklesla na polovinu, což poskytuje řidiči, cestujícím a veškerým osobám poblíž vozu
výjimečně tiché prostředí.


Řešení rovněž respektuje přírodní zdroje, které jsou plně kompatibilní s biometanem vyráběným z organického odpadu. Tudíž Crossway Natural Power vykazuje vynikající parametry uhlíkové stopy a představuje konkrétní krok k přechodu na jinou energii. Přínos pro životní prostředí se projevuje snížením objemu skleníkových plynů až o 95%.


„Jsme velmi hrdí na to, že jsme obdrželi tato ocenění, jenž zdůrazňují a současně stvrzují náš silný závazek vůči projektům ekologicky udržitelné dopravy. Zemní plyn je výchozím bodem na cestě k dopravě s nulovými emisemi a náš vůz Crossway Natural Power se stává symbolickou vlajkovou lodí
pro každou dopravní společnost, jež hledá způsoby, jak ekologizovat své vozové parky,“ uvedl Stephane Espinasse, IVECO BUS Brand Leader.