ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Trvale udržitelný autobus 2019

IVECO BUS podruhé za sebou získává ocenění ‘Sustainable Bus of the Year’

Značka IVECO BUS, která získala s vozem CROSSWAY LE NP ocenění “Sustainable Bus of the Year 2018”, si ponechává tento titul i pro následující rok, a to díky vozu CREALIS 18m In-Motion-Charging. Tento zbrusu nový autobus, jenž měl světovou premiéru na veletrhu IAA v německém Hannoveru, byl oceněn jako “Sustainable Bus of the Year 2019” v kategorii městských vozů ‘Urban’.

 

IVECO BUS tak opět potvrzuje své vedoucí postavení na poli trvalé udržitelnosti, kde nabízí řešení na zemní plyn i elektrický pohon.

 

Hannover, 19. září 2018

 

Po vítězství v anketě Sustainable Bus of the Year 2018 s vozem Crossway LE Natural Power získává IVECO BUS ocenění ‘Sustainable Bus of the Year 2019’ v kategorii městských vozů se svým vozem CREALIS 18m In-Motion-Charging. Tento autobus, jenž byl poprvé představen při zahájení veletrhu IAA v německém Hannoveru, byl nyní oceněn odborníky na oblast veřejné dopravy. CREALIS také získal v červnu 2018, u příležitosti Evropského týdne mobility, cenu za inovaci ve veřejné dopravě Public Transport Innovation Award v kategorii ekologického provozu ‘Move Green’.

 

Trvalá udržitelnost má ve veřejné dopravě stále významnější místo a společnost IVECO BUS, jako přední značka v této oblasti, představila na veletrhu IAA svou novou nabídku elektromobility. CREALIS In-Motion-Charging rozšiřuje řadu vozů IVECO BUS na alternativní pohon a nabízí modernější a ještě efektivnější koncepci elektromobility. 

 

Značka IVECO BUS si díky své technologii In-Motion-Charging mohla dovolit snížit velikost akumulátorů. Tento vůz kombinuje napájení přes troleje s režimem provozu na malé akumulátory. Díky tomu můžou tyto trolejbusy obsluhovat i úseky bez nadzemního trolejového vedení, což značně zjednodušuje plánování linek, snižuje náklady a šetří čas, který by jinak byl nutný pro dobíjení. Provozní doba je tak maximálně prodloužena, neboť během jízdy pod nadzemním trolejovým vedením se akumulátory automaticky dobíjejí. CREALIS In-Motion-Charging je navíc schopen absolvovat v režimu provozu na akumulátory 25 % až 40 % trasy.

 

Porota udělující ocenění Trvale udržitelný autobus, složená ze sedmi zástupců evropských magazínů – Autobus (Itálie), Mobilités Magazine (Francie), Busfahrt (Německo), OV-Magazine (Nizozemí), InfoBus (Polsko), Infotrucker (Rumunsko), Carril Bus (Španělsko) – klade důraz na principy trvalé udržitelnosti, zvláště na schopnost vozu vytvářet pozitivní dojem u široké veřejnosti. Hodnotí se několik aspektů, jako je bezpečnost, komfort, hlučnost, recyklovatelnost komponentů a obecný přístup výrobce k ekologii.

 

IVECO BUS má v této oblasti dostatek zkušeností díky více než 800 vozů, které jsou v provozu po celé Evropě. Pro tuto novou generaci si značka IVECO BUS vybrala evropského lídra v technologii In-Motion-Charging: pohon vozu CREALIS má na starosti výrobce Škoda Electric.

 

Porota udělující ocenění Trvale udržitelný autobus vybírá z široké řady alternativních pohonů a oceněním trolejbusu nové generace CREALIS pasovala tento vůz mezi „královskou třídu“ trvale udržitelných městských autobusů.