ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Autocar Expo v Lyonu

IVECO BUS doplňuje svou řadu Crossway zbrusu novým dálkovým autobusem na zemní plyn.

Crossway Natural Power s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) si uchoval všechny vlastnosti předchozí mimořádně úspěšné dieselové verze: autonomii, přepravní kapacitu a zavazadlový prostor, stejnou výšku a ekvivalentní provozní náklady.

 

Saint-Priest, 17. října 2018

 

Jako průkopník v oblasti autobusů s alternativním pohonem, který nabízí vozy na elektrický pohon i na zemní plyn, činí značka IVECO BUS další významný krok kupředu světovou premiérou vozu Crossway Natural Power, jejž představila na veletrhu Autocar Expo ve francouzském Lyonu. Po fenomenálním úspěchu autobusu Crossway Low Entry Natural Power, který byl představen v roce 2017 na veletrhu Busworld a získal ocenění „Sustainable Bus of the Year 2018“, IVECO BUS opět potvrzuje svoje odhodlání prosazovat energetickou transformaci a alternativní paliva.

 

Crossway Natural Power je osazen motorem IVECO CURSOR 9 NP nejnovější generace, vyráběným značkou FPT Industrial, která patří do skupiny CNH Industrial. Navíc se Crossway Natural Power může pochlubit chytrým designem a nádržemi na stlačený zemní plyn integrovanými do střechy. Toto exklusivní patentované řešení přispělo k optimalizaci těžiště vozu, které vylepšuje stabilitu vozu během jízdy, a ke zvýšení komfortu jak pro řidiče, tak pro cestující. Zároveň jde o nejnižší vůz na trhu z hlediska celkové výšky, díky čemuž se na jeho provoz nevztahují žádná specifická omezení.

 

Dálkový autobus Crossway NP nabízí stejnou přístupnost, přepravní kapacitu a zavazadlový prostor jako dieselová verze. S celkovým objemem nádrží 1 260 litrů (čtyři nádrže po 315 litrech) má vůz dojezd až 600 km a může čerpat na stanicích s rychlým i pomalým plněním. Motor CURSOR 9 NP má výkon 360 HP a 265 kW, stejný jako jeho dieselová obdoba. Prostorný interiér měří minimálně dva metry na výšku a je vybaven zavazadlovými koši.

 

 

Crossway NP, který je k dispozici v délce 12 m a 13 m a ve verzi LINE a POP, představuje novou alternativu pro regiony, kraje a města, jež si přejí poskytovat dopravní řešení plně kompatibilní s projekty energetické transformace. Vozy na zemní plyn mají status ekologických vozidel vhodných pro zóny s omezenou dopravou a chráněným ovzduším a splňují kritéria Crit'Air 1.

 

 

Aby společnost IVECO BUS ulehčila svým zákazníkům přechod na zemní plyn, nabízí zároveň řadu služeb: od smluvní údržby po speciální trenažéry a také síť prodejců a servisních míst s dlouholetými zkušenostmi v oblasti pohonu na zemní plyn.

 

Na veletrhu Autocar Expo je vystaven 13metrový klimatizovaný model LINE s 63 sedadly, přizpůsobený pro rychlé plnění nádrží.

 

 

Jako značka, která je přes 20 let evropským lídrem na poli vozů poháněných zemním plynem, potvrzuje IVECO BUS svou pozici na trhu vyzrálým, poctivým a ekologickým řešením „od zdroje ke kolu“. Řada Natural Power, která nabízí vozy pro všechny typy dopravy a velice příznivý poměr cena/výkon, využívá všech zkušeností značky IVECO BUS získané vývojem trvale udržitelné mobility.

 

Řada Natural Power je také šetrná k přírodním zdrojům, neboť je plně kompatibilní s biometanem vyráběným z organického odpadu. Vozy tak disponují prvotřídní uhlíkovou bilancí a představují významný krok k energetické transformaci. Výrazným ekologickým benefitem je snížení emisí skleníkových plynů až o 95 %. Další technologie, jako např. "Power to Gas", mají za cíl produkovat syntetický metan pomocí elektrické energie z obnovitelných zdrojů, jako je vítr a slunce. Tato technologie také řeší skladování a distribuci v rámci celé soustavy.

 

Vozy na zemní plyn jsou tak jediným prověřeným, cenově dostupným řešením nezávislým na fosilních palivech, které splňuje nároky kladené na mobilitu zítřka.

 

Kompletní řada vozů Natural Power značky IVECO BUS nyní nabízí autobusy URBANWAY, trolejbusy CREALIS High Service Level, minibusy DAILY, příměstské autobusy CROSSWAY Low Entry a dálkové autobusy CROSSWAY, ale také další vozy IVECO na plyn, jako je STRALIS a EUROCARGO, vozy pro svoz odpadků, městskou logistiku, stavební vozy, míchačky a lehké užitkové vozy DAILY. Tento široký výběr vozidel přispívá k rozšiřování a výnosnosti sítě čerpacích stanic se zemním plynem po celé Francii.