ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Udržitelný autobus roku 2024

IVECO BUS CROSSWAY LE ELEC získává ocenění "Udržitelný autobus roku 2024"

Se svým zbrusu novým modelem CROSSWAY Low Entry ELEC získává řada CROSSWAY již čtvrtý titul "Udržitelný autobus roku" v kategorii meziměstských autobusů poté, co v roce 2023 zvítězila s modelem CROSSWAY Low Entry Gas Hybrid kompatibilním s biometanem, v roce 2020 s verzí Natural Gas a v roce 2018 s verzí Low Entry Gas.

 

Toto již čtvrté ocenění “Udržitelný autobus roku” je jasným uznáním pozice IVECO BUS jako nesporného lídra v segmentu meziměstských autobusů a jejího závazku podporovat provozovatele dopravy v jejich cestě k energetické transformaci kompletní nabídkou všech alternativních energií, včetně elektřiny.

 

Vénissieux, 9. října 2023

 

Poté, co obdrželo titul “Udržitelný autobus roku” v letech 2018, 2020 a 2023 v kategorii meziměstských autobusů, slaví IVECO BUS další úspěch ve stejné kategorii, tentokrát s novým autobusem CROSSWAY Low Entry ELEC, který byl nově zvolen "Udržitelným autobusem roku 2024".  Toto 100% elektrické vozidlo, které bylo nedávno představeno v řadě CROSSWAY, doplňuje nabídku bezemisních vozidel, se kterou výrobce přichází v rámci procesu přechodu na novou energetiku.

 

Porota klání o Udržitelný autobus  (Sustainable Bus Award) složená z novinářů zastupujících osm evropských zemí - Itálii, Francii, Německo, Finsko, Slovinsko, Velkou Británii, Rumunsko a Španělsko - věnovala zvláštní pozornost průřezovým principům udržitelného rozvoje, včetně schopnosti vytvořit pozitivní obraz vozidla u široké veřejnosti. Do hry vstupují různé aspekty, jako je bezpečnost, komfort, hlučnost, recyklovatelnost komponentů a závazky výrobce v oblasti životního prostředí. Porota rovněž vyzdvihla nabídku  většího množství vývojových řešení pro meziměstskou dopravu.

 

"Jsme nadšení, že jsme s naším autobusem CROSSWAY Low Entry ELEC získali ocenění "Udržitelný autobus roku 2024". Je to pro nás velmi důležité uznání naší schopnosti inovovat a také ocenění všech pokroků, které jsou výsledkem naší snahy předvídat vývoj odvětví veřejné dopravy. Toto ocenění potvrzuje náš dlouhodobý závazek ke stále udržitelnější mobilitě a naši ambici řídit energetickou transformaci pomocí našich nízkouhlíkových řešení. S velkou hrdostí přebíráme čtvrtý titul "Udržitelný autobus roku" v kategorii meziměstských autobusů s modelem CROSSWAY, který je nesporným lídrem ve svém segmentu," uvedl Domenico Nucera, prezident divize Bus Business Unit skupiny Iveco, na slavnostním předávání cen na veletrhu Busworld v belgickém Bruselu.

 

IVECO BUS jako lídr v oblasti udržitelné mobility tímto dále rozšířuje svou nabídku účinných řešení na podporu provozovatelů dopravy při snižování jejich uhlíkové stopy.

 

CROSSWAY LE ELEC je vybaven centrálním elektromotorem o výkonu 310 kW. Je napájen lithiovou baterií NMC, dodávanou společností FPT Industrial. Tato modulární koncepce baterií nejnovější generace nabízí vynikající standardy z hlediska hustoty energie a nabíjecí kapacity. Sady 5, 6 nebo 7 baterií, rozmístěné na střeše a v zadním prostoru, nabízejí 346, 416 a 485 kWh u verze třídy I, resp. 416 a 485 kWh u verze třídy II. Vozidlo tak poskytuje vysoký výkon s dojezdem přibližně 400 km, což je dostatečné pro plnohodnotné plnění úkolů, které přesahují centrum města, a to bez lokálních emisí.