ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nový úspěch IVECO BUS na Pobřeží slonoviny se 410 autobusy,

což představuje celkový vozový park více než 1 400 vozů

 Společnost SOTRA, poskytovatel veřejné dopravy v Abidžanu na Pobřeží slonoviny, si opět vybrala vozidla značky

IVECO BUS pro dodávku 410 autobusů. Ta posílí stávající vozový park a přispějí k rozvoji veřejné dopravy v Abidžanu, čímž rozšíří vozový park země o vozy IVECO BUS na celkový počet 1 460. 

Vénissieux, 20. březen 2024

IVECO BUS podepsal objednávku na 410 vozidel pro společnost SOTRA, poskytovatele veřejné dopravy v Abidžanu na Pobřeží slonoviny. Na základě této dohody rozšíří 300 autobusů CROSSWAY Low Entry stávající vozový park společnosti SOTRA a poprvé dodá IVECO BUS také 50 autobusů EVADYS a 60 minibusů DAILY. Všechny dodávky budou dokončeny mezi koncem roku 2024 a začátkem roku 2025 a budou nasazeny do vozového parku veřejné dopravy a cestovního ruchu Pobřeží slonoviny.

Tato dohoda je nejnovější v rámci dlouhodobé spolupráce mezi IVECO BUS a společností SOTRA. Dohoda doplňuje 900 autobusů CROSSWAY LE a CREALIS dodaných v letech 2018 a 2019 a rozšiřuje tak flotilu vozidel IVECO BUS společnosti na celkem 1 460.

Gauthier Ricord, Head of Africa and Middle East Commercial Operations uvedl: “V IVECO BUS jsme hrdí na to, jak naše dlouhodobá spolupráce přispěla k rozvoji sítě veřejné dopravy na Pobřeží slonoviny díky našim efektivním a udržitelným řešením mobility.”

Autobusy EVADYS – první ve flotile společnosti SOTRA - pojmou 49 cestujících, poskytují mimořádně pohodlné prostředí a nabízejí vybavení, jako je kuchyňka a toalety. Autobusy EVADYS budou využívány k poskytování služeb v oblasti turistické dopravy na území Pobřeží slonoviny i na mezinárodních linkách po celém africkém kontinentu.

Minibusy DAILY budou využívány pro přepravu v rámci města Abidžan a pro meziměstské spoje s městy Bouaké, Yamoussokro, San Pedro a Korhogo.

Vozidla CROSSWAY Low Entry, která jsou vysoce ceněna mezi provozovateli městské a meziměstské dopravy – díky své všestrannosti, spolehlivosti a vynikající provozní profitabilitě – doplní již provozovaný vozový park a přispějí k rozšíření sítě veřejné dopravy v Abidžanu.

Společnost SOTRA bude využívat kompletní řešení nabízené IVECO BUS, které zahrnuje školení, rychlou podporu v oblasti náhradních dílů a profesionální technický servis, aby bylo zaručeno, že vozidla budou vždy fungovat co nejlépe.

Vývozní úvěr financující zakázku pojistí exportní pojišťovna EGAP. Pokračuje tak úspěšná spolupráce v rámci níž v minulosti vysokomýtský výrobce dodal do Afriky již několik stovek vozů. „IVECO BUS opakovaně potvrzuje, že patří mezi světovou špičku v oboru. A to i na tolik důležitém trhu jako je Pobřeží Slonoviny. Zakázka byla finalizována několik měsíců po podnikatelské misi vedené premiérem Petrem Fialou,“ dodává předseda představenstva EGAP David Havlíček

Financování těchto dodávek poskytne Československá obchodní banka s podporou státní exportní pojišťovny EGAP. ČSOB dlouhodobě podporuje společnost Iveco Czech Republic v jejich obchodních příležitostech na tomto teritoriu, které významně přispívají ke kvalitativnímu rozvoji dopravní infrastruktury země a její udržitelnosti.

„Díky spolupráci se společností Iveco Czech Republic na dodávkách autobusů a souvisejících služeb si ČSOB pro vládu Pobřeží slonoviny dlouhodobě udržuje pozici stabilního a spolehlivého partnera pro poskytování na míru připravených finančních řešení.“  dodává Filip Černý, Head of Export Finance ČSOB.