ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Urbanway Natural Power pro Paříž

Rekordní objednávka společnosti Ile-de-France Mobilités na 409 vozů IVECO BUS Urbanway Natural Power

Tři významné subjekty, jmenovitě IVECO BUS, Francouzský úřad pro veřejnou dopravu (CATP) a společnost Ile-de-France Mobilités, uzavřely během Národní výstavy veřejné dopravy v Nantes spolupráci, a to zveřejněním rekordní objednávky na 409 autobusů poháněných bioplynem. Vozidla, která byla navržena a vyrobena ve Francii, budou provozována v síti veřejné dopravy na vnitřních a vnějších předměstích Paříže a jsou součástí plánu rozvoje dopravní sítě bez dieselových motorů.  

 

Nantes, 3. října 2019

 

Při zahájení Národní výstavy veřejné dopravy, která probíhala od 1. do 3. října ve francouzském Nantes, stvrdili zástupci IVECO BUS, CATP a Ile-de-France Mobilités objednávku na 409 autobusů Urbanway Natural Power. Tato vozidla s pohonem na bioplyn budou dodávána v průběhu roku 2020 a 2021 a provozována na vnitřních a vnějších předměstích pařížské metropolitní oblasti. Je to poprvé, kdy se zadání takové objednávky realizuje prostřednictvím ústředního nákupního úřadu mimo síť provozovatelů hromadné dopravy. Jedná se o zcela nový postup zaměřený na standardizaci vybavení používaného v regionu Ile-de-France, jež má zajistit, že cestující budou moci využívat autobusy srovnatelné kvality.

 

Dvanáctimetrové autobusy Urbanway Natural Power budou provedeny ve zbrusu novém harmonickém designu interiéru Ile-de-France Mobilités, který stanoví nové standardy z hlediska pohodlí a bezpečnosti. Nové autobusy budou díky použití zemního plynu tišší a navíc si cestující budou moci díky vybavení klimatizací, okruhem CCTV, USB porty a podsvícením LED světly užívat vyššího komfortu.

 

Autobusy díky pohonu na bioplyn také zvýší celkový počet ekologických autobusů provozovaných v regionu a budou hrát významnou roli v rámci plánu změn stávajícího vozového parku naftových autobusů. Palivo řešené na bázi recyklovaného organického odpadu je významným přínosem pro životní prostředí, zejména z hlediska objemů emisí znečišťujících látek a hluku. Úroveň emisí jemných částic se blíží nule a u emisí oxidů dusíku je zaznamenáno snížení o více než třetinu. Hladina hluku dosahuje polovičních hodnot, tudíž cestujícím, řidiči i obyvatelům v okolí silnic nabízí téměř zcela tichý provoz.

 

Používání této technologie již dnes reaguje na výzvy zítřka v oblasti mobility, konkrétně např. z hlediska kvality ovzduší, ochrany klimatu a tiššího provozu, a to vše aniž by došlo ke snížení výkonu. Navíc díky prodlouženému dojezdu do vzdálenosti 400 kilometrů představují autobusy Urbanway NP ideální prostředek pro veřejnou dopravu v širší oblasti Paříže.

 

Značka IVECO, evropský lídr již po dobu téměř 25 let, znovu potvrzuje své vedoucí postavení v oblasti alternativních pohonů a nabízí vyspělé, skutečně efektivní a udržitelné řešení v celkovém systému od zdroje ke kolu. Díky odborným znalostem expertů značky IVECO BUS v oblasti pohonů na bázi přírodních zdrojů, které jsou vhodné pro všechny typy dopravy a slibují vysokou návratnost investic, je možné principy udržitelné mobility plně realizovat.

 

„Jsme nesmírně hrdí na to, že se společnost Ile-de-France Mobilités rozhodla pro tuto objednávku, což jen potvrzuje její odhodlání k přechodu na nové energie,“ uvedl Stéphane Espinasse, IVECO BUS Brand Leader, a dodal: „Lze konstatovat, že i v této věci se znovu potvrzuje erudovanost expertů značky IVECO BUS v oblasti alternativních pohonů vozidel.