ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rozmach elektromobility

IVECO BUS na výstavě Busworld se svými revolučními novinkami

IVECO BUS, jako jeden z hlavních protagonistů v oblasti udržitelné dopravy, přišel na výstavu Busworld s čerstvými revolučními novinkami, kterými potvrdil  svou pozici ve sféře elektromobility, a svou kompletní nabídku prezentoval na výstavním stánku. Kromě již známého vozu Crealis In-Motion-Charging také představil svůj zbrusu nový elektrický autobus IVECO BUS E-WAY.

 

Brusel, 17. října 2019

 

V souvislosti se skutečností, že veřejnost je stále více informována o klimatických změnách a nutnosti konat, je více než zřejmé, že bude vyvíjen čím dál větší tlak na průmyslová odvětví, aby neutralizovala svou uhlíkovou stopu. Rovněž i normy a předpisy se budou v tomto ohledu zpřísňovat. Právě z tohoto důvodu posouvá IVECO BUS své strategické zaměření na udržitelnou dopravu, a to dalšími investicemi do rozvoje elektromobility řešené v rámci svých nabídek.

 

Vzhledem k tomu, že se proces energetického přechodu v dopravním odvětví zrychluje, vstupuje i elektromobilita do nové fáze a a zaujímá obrovský prostor na trhu. Za těchto podmínek IVECO BUS podniká další důležitý krok k poskytnutí zcela kompletní a flexibilní nabídky v oblasti elektromobility, a představuje svým zákazníkům nový elektrický autobus IVECO BUS E-WAY.

 

IVECO BUS E-WAY z výrobní linky závodu HEULIEZ: nový krok směrem k  elektromobilitě

 

Ve společnosti HEULIEZ je elektromobilita považována za DNA celého podnikání, o čemž svědčí především dlouholeté historické zkušenosti společnosti v oblasti výroby několika generací trolejbusů a plně hybridních autobusů.  Již před dlouhou dobou, konkrétně před zavedením generací autobusů Euro VI, změnila firma své strategické zaměření tak, aby do svého sortimentu, a tudíž i hromadné výroby, zahrnula alternativní trakční autobusy. Důraz na elektromobilitu se promítá i do koncepce zkušební dráhy, která je vybavena různými nabíjecími systémy. A právě konstrukční řešení firmy HEULIEZ  toto vše zahrnuje. Více než dvacetileté zkušenosti s vývojem a výrobou této uznávané značky dovedly dokonalost produktů HEULIEZ Full Elec k velmi rychle rostoucí zákaznické základně na mezinárodních trzích.

 

S vozy E-WAY, vyrobenými v závodu HEULIEZ, rozšiřuje IVECO BUS svou nabídku v oblasti elektromobility, která již dnes představuje nejkomplexnější sortiment na trhu.

 

Autobus E-WAY, vyrobený společností HEULIEZ, byl navržen tak, aby vyhovoval všem potřebám. Je k dispozici ve 3 různých délkách (9,5 m, 12 m a 18 m) s možností nočního pomalého nabíjení nebo rychlého nabíjení pomocí sběrače. Flexibilita celého řešení z hlediska výběru počtu baterií je dotažena na maximum, což v praxi znamená, že vozidlo lze přesně nakonfigurovat podle konkrétních požadavků zákazníka bez zbytečné zátěže na úkor kapacity pro cestující.

 

Řešení záležitostí elektromobility vyžaduje systémový přístup, který značka IVECO BUS poskytuje svým zákazníkům navržením co nejlepšího dopravního systému z hlediska hospodaření s energií, a to prostřednictvím simulací tras. Tato služba identifikuje specifikaci produktu a jeho konstrukční provedení, které perfektně odpovídají konkrétním požadavkům zákazníka. IVECO BUS sdílí svá dopravní řešení se smluvními technickými specialisty za účelem splnění všech cílů svého projektu.

 

IVECO BUS prezenoval na svém stánku v rámci výstavy Busworld 2019 osmnáctimetrovou verzi vozu E-WAY.

 

Plně elektrické řešení i pro nejnáročnější pracovní úkoly je reálnou alternativou k fosilním palivům a představuje další významný krok z hlediska ekologického chování. Eliminací lokálních znečišťujících látek a snižováním emisí skleníkových plynů a hluku přispívá k pohodlnému a zdravému životu obyvatel.

 

Vůz E-WAY nabízí mimořádně pohodlný zážitek pro řidiče i cestující, a to díky plynulému zrychlení, prostornému a dobře navrženému interiéru a jízdě bez vibrací. K dispozici jsou různé úrovně přizpůsobení interiéru i exteriéru se širokou nabídkou materiálů a uspořádání prostoru pro cestující na míru. Uživatelům tak vytváří ideální podmínky pro pohodlnou jízdu v přátelské atmosféře a současně přispívá k pozitivnímu vnímání městské dopravy.

 

Ergonomické vybavení vozu, vyznačující se vynikající viditelností, umocňuje řidiči zážitek z jízdy a snižuje jeho únavu. Navíc funkce konektivity, a především pak systém hodnocení stylu jízdy, usnadňují řidičům pracovní den a zvyšují jejich bezpečnost.

 

IVECO E-WAY 18 m nabízí dopravcům obrovskou výhodu v podobě flexibility a modularity, díky kterým mohou plnit své specifické provozní úkoly s minimálními omezeními. Vozidlo není náročné na údržbu a zejména díky malému počtu mechanických komponentů se servisní úkony provádí velmi snadno. Vůz je také mimořádně odolný, jeho konstrukce je zhotovena z materiálů z nerezové oceli, podvozek má zesílenou ochranu a karoserie je sestavena z kompozitních materiálů. Spolu s celou řadou poradenských, finančních a servisních služeb, které provozovatelům dopravy usnadňují práci, poskytuje IVECO BUS kompletní dopravní řešení.

 

Těmito posledními kroky k vypracování kompletní nabídky v oblasti elektromobility, značka IVECO BUS jasně prokazuje svou schopnost zavádět revoluční inovace v sektoru osobní dopravy s nulovým objemem škodlivých emisí, do jejichž řešení plně integruje koncepci elektromobility. Zákazníci se mohou plně spolehnout, že značka IVECO BUS, jako klíčový zástupce v tomto odvětví, bude na jejich straně, a to nejen dnes, ale i v budoucnu, a současně se bude moci společně s nimi rozvíjet a být pro ně ideálním partnerem v rámci udržitelné dopravy.