ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Železniční modely v Chocni

Iveco Czech Republic je sponzorem výstavy železničních modelů a kolejišť v Chocni

Ve dnech 9. – 11. září 2022 proběhl (po dvouleté přestávce způsobené pandemií Covid) v Orlickém muzeu a Základní umělecké škole v Chocni 13. ročník tradiční výstavy železničních kolejišť a modelů, kterou pořádala Společnost přátel železničního modelářství a železnice, z. s.

V sále muzea a tanečním sále a koncertním sále ZUŠ bylo vystaveno dohromady 15 kolejišť (z toho 3 ve velikosti N, 6 ve velikosti TT, 4 ve velikosti H0, 1 okruh modelové velikosti Gm a dále interaktivní dřevěné kolejiště, na kterém si mohli hrát děti). Ve vitrínách v muzeu byly k vidění historické předměty s železniční tématikou zapůjčené ze Železniční sbírky Cerekvice nad Loučnou, ve vitrínách v sále ZUŠ mohli návštěvníci vidět železniční a automobilové modely různých modelových velikostí, diorámy a model zařízení MOZAS 1 firmy Starmon s. r. o. V muzeu vystavil fotografie se železniční tématikou Jiří Kulhánek.

V průběhu soboty a neděle byla výstava ještě rozšířena o prezentaci modelu kamiónů a stavební techniky RC TRUCKBANDA, z. s. na nádvoří zámku a v parku před zámkem jezdila modelová železnice v měřítku 1:8 Sičova drobná železnice, z. s., kde se mohli děti svést vláčkem na trati dlouhé 50 m. V malém sále muzea prezentovala firma Starmon s. r. o. Simulátor ovládacího pracoviště K-2002. V sobotu a neděli, jako součást výstavy, byla otevřena veřejnosti i Domácí dráha Bažov v Plchovicích – Smetana, kterou provozuje Alexandr Bažov (8 km severně od Chocně).

Na výstavu se přišlo podívat 665 dospělých návštěvníků, 406 dětí, 148 žáků MŠ a ZŠ a 11 lidí mělo víkendovou vstupenku, celkem tedy 1230 lidí.
Akce se velmi vydařila. Na tomto místě patří poděkování našim sponzorům a partnerům, bez kterých bychom tuto akci nebyli schopni uspořádat.


Za pořadatele Společnost přátel železničního modelářství a železnice, z. s.
Jiří Sládek