ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sustainable Bus of the year 2023

CROSSWAY LE Hybrid CNG získal ocenění „Sustainable Bus of the year 2023“

Řada CROSSWAY získává již třetí titul "Sustainable Bus of the Year" tentokrát s modelem CROSSWAY Low Entry Hybrid CNG, kompatibilním s biometanem, který následuje po ocenění z roku 2018 za verzi Low Entry CNG a po titulu z roku 2020 za model meziměstského autobusu CROSSWAY s pohonem na zemní plyn.

 

Toto třetí ocenění je uznáním značky IVECO BUS jako nesporného lídra v segmentu meziměstských autobusů a potvrzením jejího závazku v oblasti alternativních paliv.

 

Miláno, 14.října 2022

 

Po získání ocenění Sustainable Bus of the Year 2018 a Sustainable Bus of the Year 2020 v kategorii Intercity IVECO BUS pokračuje ve svém úspěchu a získává ocenění Sustainable Bus of the Year 2023 ve stejné kategorii, tentokrát se svým novým modelem CROSSWAY Low Entry Hybrid Natural Gas, který je kompatibilní s biometanem. Toto vozidlo je součástí nové nabídky hybridních modelů, které IVECO BUS uvádí v řadě CROSSWAY, jejíž součástí je i verze XTL (X-To-Liquid) na obnovitelné palivo. CROSSWAY Low Entry HYBRID ve verzi XTL bude představen na výstavě FIAA 2022 v Madridu.

 

Porotu soutěže Sustainable Bus of the Year tvoří sedm zástupců významných evropských časopisů: Autobus (Itálie), Mobilités Magazine (Francie), Omnibus News (Německo), Tranzit (Slovinsko), Green Bus & Coach (Velká Británie), Infotrucker (Rumunsko), Carril Bus (Španělsko). Při udělování titulu porotci hodnotili faktory jako bezpečnost, komfort, úroveň hluku, recyklovatelnost komponentů a celkový závazek výrobce v oblasti udržitelnosti, se zaměřením na zásady udržitelnosti a zejména na schopnost vytvořit pozitivní image vozidla u veřejnosti.

 

"Oceněním Sustainable Bus of the Year 2023 potvrzujeme svůj trvalý závazek vyvíjet inovativní, vyspělé, férové a ekologicky zodpovědné řešení pro přepravu cestujících. Udělením titulu pro model CROSSWAY porota již potřetí ocenila kvality této řady a potvrdila tak správnou volbu mnoha provozovatelů, kteří si řadu CROSSWAY od jejího uvedení na trh vybrali pro své vozové parky. Toto nové uznání přijímáme s velkou hrdostí," komentoval Domenico Nucera, prezident obchodní značky IVECO BUS, během slavnostního předávání cen na veletrhu Next Mobility v italském Miláně.

 

Jako významný hráč v oblasti přepravy cestujících a lídr v oblasti alternativních energií, IVECO BUS dále rozšířil svou nabídku o účinné řešení na podporu provozovatelů dopravy v oblasti snižování uhlíkové stopy.

 

Vozidlo CROSSWAY Low Entry hybrid je vybaveno hybridní technologií, která byla vyvinuta v úzké spolupráci se společností Voith. Jeho další výbavou je: 48V baterie spojená s převodovkou Voith DIWA NXT a osvědčeným motorem Cursor 9 CNG. Převodovka DIWA NXT je kombinována s výkonným rekuperačním elektromotorem o špičkovém výkonu 35 kW, který funguje jako startér a generátor pro rekuperaci kinetické energie nahromaděné během zpomalování a brzdění. Další výbavou je vysokoenergetická baterie LTO (48 V) umístěná na střeše vozidla. Elektromotor je podporou standardního motoru Cursor 9 CNG během startovacích fází.

 

CROSSWAY LE Hybrid rovněž těží z uznávaných kvalit řady CROSSWAY a nabízí výbavu určenou pro zvýšení pohody cestujících a řidičů. Je plně v souladu s normou R66.02 pro ochranu proti převrácení a čelnímu nárazu a normou R29.03 pro zmírnění následků nárazu testů A a B.

 

CROSSWAY Low je k dispozici ve třídě I (v délce 12 m) pro městské využití a ve třídě II (v délce 12 a 13 m) pro příměstské mise. Hybridní CNG je novou alternativou pro regiony, kraje a města, které chtějí poskytovat dopravní řešení, jež jsou plně kompatibilní s projekty přechodu na nové energie. Přináší až 15% úsporu paliva ve srovnání s dieselovou verzí a snížení emisí CO2 až o 84 % při použití obnovitelných paliv.