ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

500. E-WAY

IVECO BUS dosahuje prvního výrobního milníku dodáním 500ého vozu E-WAY metropolitní správě Aix-Marseille-Provence

Elektromobilita je pro značku IVECO BUS a její výrobní závod se sídlem v Rothais ve Francii nyní realitou.  Tam právě dokončili svůj 500. autobus. Vozidlem s číslem 500, vyrobeným v areálu Rorthais, je 12-ti metrový autobus E-WAY, provozovaný společností Keolis Pays d'Aix v síti metropolitních oblastí Aix-Marseille-Provence. Autobus je součástí objednávky 46 vozidel, která mají být dodána do konce roku 2024.

 

Vénissieux, 24. září 2021

 

Nová řada autobusů IVECO E-WAY od výrobce Heuliez přesvědčila ihned po svém uvedení na trh provozovatele veřejné dopravy k ochotě přejít na elektromobilitu. Verze o délce 12 metrů se ve Francii v roce 2020 stala nejprodávanější a potvrdila tak vedoucí postavení společnosti IVECO FRANCE v oblasti elektrických autobusů, a to se 45,8 % registrací v zemi.

 

Modely E-WAY byly vybrány mnoha dopravními společnostmi a veřejnými orgány. Jsou provozovány v řadě sítí veřejné dopravy ve Francii, Norsku, Nizozemsku, Lucembursku, Rakousku a Německu. Celkem již najeli přes 13 milionů km.

 

Model E-WAY s výrobním číslem 500, GX ELEC ve Francii, bude provozován v metropolitní oblasti Aix-Marseille-Provence. Je vybaven lithium-iontovými bateriemi NMC, které lze v noci dobít pro následný celodenní provoz. Tyto autobusy dokonale splňují očekávání společnosti Keolis a metropolitní správy Aix-Marseille-Provence v jejich úsilí přechodu na zelenou energii. S nulovým znečištěním a zcela tichým provozem přinášejí tyto autobusy významné výhody pro životní prostředí.

 

Tento 500. autobus zdůrazňuje klíčovou roli výrobního závodu IVECO BUS v rozvoji evropského průmyslu elektrických autobusů. Tento závod vyrábí hybridní-elektrická vozidla a trolejbusy již více než 20 let. I to je důkaz jeho jedinečného know-how výroby vozidel s nulovými emisemi.

 

Výroba 500. kusu modelu E-WAY je pro nás milníkem. Náš závod je skutečným centrem excelence v oblasti elektromobility. Je to klíčová součást našeho pokračujícího vývoje udržitelného systému veřejné dopravy,“ řekl Stéphane Espinasse, prezident společnosti IVECO France. „Díky svému komplexnímu a jedinečnému autobusovému portfoliu může řada E-WAY splnit všechny potřeby provozovatelů.“

  

O Métropole Aix-Marseille-Provence

Métropole Aix-Marseille-Provence rozjíždí svůj plán mobility ve všech 92 obcích na svém území. Po zavedení 100% elektrického lebus + aixpress do provozu v září 2019 v Aix-en-Provence a následné validaci bankovní kartou v lednu 2020, pokračuje ve zlepšování cestovního prožitku v celé síti zřízením multimodálních uzlů, modernizací, automatizací metra a prodloužením tramvajové dráhy v Marseille, rozvojem autobusových linek BRT a přechodem vozového parku na čistou energii pro zlepšení kvality ovzduší. Metropole si přeje spojit lokality zábavy a pracovních lokace v perifériích hustých městských částí s venkovskými oblastmi a chráněnými přírodními lokalitami.

 

O Keolis Pays d’Aix

Dceřiná společnost skupiny Keolis, Keolis Pays d'Aix, zajišťuje městskou hromadnou dopravu v Métropole Aix-Marseille-Provence, na obvodu Aix en Provence, Venelles, Le Tholonet a Saint Marc Jaumegarde.

Průkopník v rozvoji veřejné dopravy – Keolis – je partnerem veřejných činitelů s rozhodovací pravomocí, kteří chtějí zatraktivnit sdílenou mobilitu na svém území. Keolis, jednička ve světě v provozování metra a tramvají, spoléhá spolu se všemi svými partnery a dceřinými společnostmi – Kisio, EFFIA, Keolis Santé, Cykleo, na politiku udržitelných a otevřených inovací, které povedou k posílení jeho hlavního podnikání a k rozvoji jeho nové inovativní a na míru sestavené nabídky sdílené mobility: vlaky, autobusy a autokary, trolejbusy, kolektivní VTC, lodní kyvadlová doprava, samoobslužná jízdní kola, sdílené automobily, 100 % elektrická autonomní kyvadlová doprava, městská lanová přeprava… Od vzniku Keolis Santé v červenci 2017, je ve Francii Keolis na druhém místě v parkování díky své dceřiné společnosti EFFIA a na prvním místě v lékařské dopravě.

 

Skupina má 68 500 zaměstnanců v 15 zemích a v roce 2020 dosáhla tržeb 6,1 miliardy eur. Celkem 70 % spadá do vlastnictví SNCF a 30 % do vlastnictví Caisse de Dépôt et Placement du Québec (CDPQ). V roce 2019 využilo službu sdílené mobility nabízenou společností Keolis 3,4 miliardy cestujících.

 

* Keolis je historicky přítomen ve Francii a vyvinul se v Německu, Austrálii, Belgii, Kanadě, Číně, Dánsku, Kataru, USA, Indii, Norsku, Nizozemsku, Velké Británii, Senegalu a Švédsku.