ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nový autobus STREETWAY

IVECO BUS rozšiřuje svou nabídku pro městskou dopravu o nový efektivní autobus STREETWAY optimalizovaný pro městskou mobilitu

Nový autobus STREETWAY rozšiřuje a doplňuje nabídku městských autobusů značky

IVECO BUS o řešení, které vede k ekonomické a provozní efektivitě v městské dopravě. Nabízí výhody osvědčeného vozidla v kombinaci s rychlou a efektivní podporou rozsáhlé sítě IVECO BUS a kompletní nabídku služeb značky spojené s OEM.

 

Turín, 21. září 2021

 

IVECO BUS představuje nový městský autobus STREETWAY, kterým doplňuje svou OEM nabídku o nový nízkopodlažní autobus, který přispěje k ekonomické a provozní efektivitě v městské dopravě.

Díky této nové řadě bude značka schopna nabídnout kompletní portfolio, které splní nejrůznější požadavky cílových trhů v centrální, Východní a jižní Evropě, stejně jako v Africe, na Blízkém východě a v Asii.

 

Nízkopodlažní městský autobus STREETWAY je k dispozici ve verzích dlouhých 12 metrů a 18,75 metrů. Robustní osvědčené vozidlo staví na odborných znalostech významného hráče v hromadné dopravě a na klíčových hodnotách životnosti a výkonnosti, provozních schopnostech, ověřené spolehlivosti a službách. Díky podpoře rozsáhlé servisní sítě značky IVECO BUS a široké nabídce propojených služeb se lze spolehnout, že autobus STREETWAY je špičkou v oboru udržitelné městské mobility.

 

Stéphane Espinasse, IVECO BUS brand leader: „Rozšíření naší nabídky městských autobusů o nový STREETWAY je důležitým krokem. Tento městský autobus perfektně plní naši ambici nabídnout šampiona v oblasti TCO, který orgánům veřejné dopravy poskytne nejlepší výkon ve své kategorii a povede k řešení udržitelné mobility.”

 

Cenově výhodné řešení pro čistou městskou dopravu

 

Autobus STREETWAY splňuje normy Euro VI-E a těží z vynikající spolehlivosti motorů IVECO BUS Cursor 9 Euro VI, vyvinutými společností FPT Industrial, poháněnými naftou nebo zemním plynem. V podélné poloze jsou motory spojeny s automatickou převodovkou VOITH Diwa 6 nebo ZF Ecolife 2, a se zadní nápravou ZF AV 133.

 

Standardní (12 m) nebo kloubové (18,75 m) Diesel HI-SCR verze autobusu STREETWAY jsou nabízeny o výkonu 310 hp (1 300 Nm) a 360 hp (1 650 Nm). Tato exkluzivní technologie bez recirkulace výfukových plynů (EGR) pomáhá snižovat spotřebu paliva a úroveň emisí. Účinek na životní prostředí lze posílit rovněž použitím biopaliv druhé generace.

 

Značka IVECO BUS, která je průkopníkem ve vývoji pohonů na alternativní energie již více než 20 let, nabízí motory na CNG o výkonu 310 hp - 1 300 Nm (standard) a 360 hp 1 640 Nm (kloubový). Jejich vysokokapacitní nádrže o objemu až 1 600 litrů pro model o délce 12 metrů a 1 805 litrů pro model o délce 18,75 metrů – zajišťují vynikající autonomii v městských misích.

 

Tyto verze na zemní plyn pomáhají zachovat přírodní zdroje, protože jsou plně kompatibilní s biomethanem, který lze produkovat z organického odpadu. Autobus STREETWAY na zemní plyn tak garantuje vynikající uhlíkovou stopu a je skutečným krokem vpřed v přechodu na jiné energie. Přínosy pro životní prostředí se pak projeví snížením emisí CO2 až o 95 %.

 

Se svými verzemi autobus STREETWAY představuje udržitelné a účinné řešení problémů mobility dneška i zítřka.

 

 

Navrženo pro optimální provozní efektivitu

 

STREETWAY je nízkopodlažní všestranný městský autobus (s možností volby délek, technologií, převodovek, uspořádání sedadel, počtu dveří, tepelného komfortu), který poskytuje efektivní řešení specifických požadavků jednotlivých zákazníků z hlediska designu, pohodlí a provozních nákladů.

 

Usnadňuje nástup a výstup cestujících díky volbě dvou, tří nebo čtyř vstupních dveří o šířce 1 200 mm, zatímco nízká podlaha v prostoru pro cestující přispívá k plynulosti provozu. STREETWAY je snadno přístupný pro všechny cestující a ve snížené části uprostřed vozidla pojme až 16 sedících pasažérů. Může být rovněž vybaven přístupovou rampou a vyhrazeným prostorem pro zdravotně postižené cestující.

 

Součástí prostoru pro řidiče jsou zasklené dveře kabiny a úložné prostory nad hlavou.

Dále STREETWAY nabízí nastavitelný sloupek řízení a digitální cluster ActiaMulticS.

 

Autobus STREETWAY zavádí širokou škálu standardních funkcí pro zvýšení bezpečnosti na palubě pro cestující i řidiče, jako jsou elektronické brzdové systémy (EBS, ASR), upozornění na stoupající teplotu v motorovém prostoru, automatický hasicí systém, citlivou hranu a detekci cestujících u dveří. Elektronický odpružený systém vede ke stabilnímu pohodlnému jízdnímu zážitku a optimální trakci pro brzdný výkon a stabilitu řízení.

 

Údržba je zjednodušena díky umístění motoru v podélné poloze a přístupnosti veškerých komponent přes vyhrazené vnější klapky a dveře venku a poklopy uvnitř vozidla. Excelentní výkon motoru Cursor 9 Euro VI, stejně jako ekonomicky nenáročný a praktický design, přinášejí významné úspory v rámci optimalizovaných TCO a provozní výkonnosti.

 

Osvědčená spolehlivost

 

Autobus STREETWAY, exkluzivní produkt OEM, přebírá design značky IVECO BUS s charakteristickou přední maskou a integrovaným logem IVECO – design, který je odrazem jednoduchosti, robustnosti a kvality vozidla.

 

Za výjimečnou spolehlivostí vozidla STREETWAY stojí jeho robustnost, osvědčená technologie motorů na naftu či CNG, vyvinutých společností FPT Industrial, a odzkoušené komponenty a sestavy.

 

Vlastní konstrukce vozidla je vyrobena ze svařovaných částí a lepených bočních panelů z hliníkového plechu, který těží z vysoce kvalitní antikorozní úpravy zaručující dlouhou životnost – což je další výhoda ve prospěch životnosti a spolehlivosti, která přispívá k nízkým TCO vozidla STREETWAY.

 

 Kompletní sada služeb přidružených k OEM

 

Autobus STREETWAY nabízí všestrannou podporu prostřednictvím servisní sítě a náhradních dílů značky IVECO BUS a kompletní nabídky služeb: financování, školení, smlouvy o údržbě apod., které jsou klíčovými pilíři pro značku a zajišťují, že všem zákazníkům bude i nadále poskytnuto to nejlepší řešení vedoucí k udržitelné mobilitě.

 

Všechny poprodejní služby IVECO BUS jsou nabízeny tak, aby pomohly provozovatelům lépe využívat jejich vozový park. Díky neustálé rychlé a efektivní podpoře zaručují bezpečnost a maximálně optimální provoz po celou dobu životnosti vozidla s důrazem na TCO.