ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

IVECO Daily

Minibus Daily pro všechny potřeby osobní přepravy

Nejnovější generace vozů Daily Minibus, která byla uvedena na trh před několika měsíci, naplňuje veškeré potřeby osobní dopravy: plní funkci školního minibusu pro přepravu žáků, meziměstského autobusu s největší kapacitou pro cestující ve své kategorii a turistického minibusu pro příjemné a pohodlné cestování.

 

Na veletrhu Busworld IVECO BUS využil příležitosti a představil tuto obnovenou třídu vozů, a to prezentací vozidla Daily Tourys a nabídkou testovací jízdy ve voze Daily Line NP Hi-Matic. Návštěvníci také poprvé videli nový vůz Daily Start s pohonem na zemní plyn.

  

 

Brusel, 17.října 2019

 

Značka IVECO BUS navrhla verzi minibusu svého vozu Daily, a tím propojila dlouhodobě uznávané kvality vozidla Daily a nejnovější know-how společnosti v odvětví osobní dopravy.

 

Tato nová generace vozů, koncipována jak na dieselový pohon, tak i alternativní energie, ještě vice rozšiřuje a vylepšuje stávající nabídku, přičemž uspokojuje veškeré potřeby osobní dopravy, a to ve čtyřech různých verzích:

1) školní minibus pro přepravu žáků (Pop), 2) minibus pro účely kyvadlové dopravy na krátké výlety (Start), 3) meziměstský minibus s největší kapacitou pro cestující ve své kategorii (Line) a 4) turistický minibus pro příjemné a pohodlné cestování (Tourys).

 

Daily Pop

 

Tato verze se díky konstrukčnímu řešení ve 3 různých délkách s možností 3 typů motorů (160 hp, 180 hp a 210 hp) skvěle hodí k přepravě dětí do školy. Nabízí velkou kapacitu pro cestující při optimálních celkových nákladech na vlastnictví vozu: až 32 míst pro studenty středních škol a až 45 pro žáky základních škol.

 

Daily Start

 

Daily Start je šestimetrové vozidlo základní úrovně. Je jednoduché, funkční a také ziskové, neboť má stejnou DNA jako Daily a k tomu ještě léty úspěšně prověřené funkce.

 

V nabídce jsou verze s dieselovým motorem o výkonu 150 hp a 180 hp, nebo poprvé s motorem na zemní plyn, a to ve 3 různých délkách s mnoha řešeními rozvržení interiéru, která umožňují pojmout až 22 cestujících. K dispozici je také vyhrazený prostor pro vozíčkáře, což zlepšuje dostupnost osobám se zdravotním postižením. Minibus Daily Start je ve standardní konfiguraci vybaven manuálními posuvnými dveřmi s podnožkou. Nástup do vozidla je nově navržený tak, aby splňoval normy R107, které se týkají rozměrů schodů.

 

Všestrannost vozů Daily lze v základní verzi povýšit o další výbavu, například o elektrické posuvné dveře se sklopným schodem nebo centralizovanou klimatizaci. Minibus Daily Start je tedy vozidlo vhodné pro širokou škálu použití, od dopravy na letiště přes říční kyvadlovou dopravu až po taxislužbu.

 

Daily Line

 

Tento typ vozu se vyrábí ve třech délkách a se třemi typy dveří (manuální, elektrické nebo posuvné), a je ideálním prostředkem na cesty mimo město. Interiér nabízí velkou kapacitu pro cestující při nízkých celkových nákladech na vlastnictví a se svým variabilním rozložením sedadel pojme až 22 cestujících.

 

Díky zadní plošině a rychloupínacím sedadlům v posledních řadách, které jsou volitelnou výbavou, umožňuje vůz Daily Line nástup také cestujícím se sníženou pohyblivostí. Vozidlo může být vybaveno i dalšími speciálními prvky, např. rampou pro vozíčkáře, monitory s vyznačením trasy, prostorem pro zařízení k označení jízdenek a tlačítky k signalizaci zastavení.

 

Daily Tourys

 

Daily Tourys je perfektní výletní minibus pro stylové a pohodlné cestování. Osvětlení interiéru i celkové pohodlí cestujících vylepšují LED světla a díky zavazadlovému prostoru o ploše 2,5 m3 a novým vnitřním zavazadlovým košům, je tento vůz z hlediska celkového úložného prostoru nejlepší ve své třídě. Vozidlo rovněž zcela splňuje kritéria normy proti riziku převrácení (R66.02).

 

Vyrábí se ve 3 délkách a je vybaven pneumatickým zadním odpružením, klimatizací, audio-vizuálním multimediálním zařízením, USB zásuvkami u každé dvojice sedadel a velmi oceňovaným asistenčním systémem řízení LDWS, který slouží jako prevence proti rozptýlení pozornosti řidiče či mikrospánku.

 

Exkluzivní osmirychlostní převodovka Hi-Matic, nyní již standardní prvek výbavy, garantuje maximální výkon při nízkých provozních nákladech a umocňuje příjemný prožitek z jízdy. Je rychlejší a přesnější než předchozí šestistupňová manuální převodovka. Ke změně rychlosti dochází bez přerušení točivého momentu za méně než 200 ms, což zaručuje vysoký výkon.   

 

 

Daily Minibus Natural Power:  když se udržitelná přeprava stává realitou

 

Vůz je vybaven 3l motorem o výkonu 136 hp a parametrem točivého momentu 350 Nm, což z něj činí jasnou špičku ve své třídě. Jedná se o vysoce stabilní motor, který zaručuje vyšší točivý moment a lepší ovládání pro dosažení optimálního výkonu bez kompromisů.

 

Parametry výkonu ekologického vozu Daily Minibus Natural Power jsou srovnatelné s výkonem vozidel vybavených dieselovým motorem, a to zejména tím, že motor Daily Minibus Natural Power zcela splňuje kritéria normy Euro 6/D, přičemž vykazuje o 76 % nižší objem emisí jemných částic a o 12 % méně oxidu dusíku než dieslový motor, který už tak produkuje velmi malý objem emisí. V reálných jízdních podmínkách městského provozu je objem emisí CO2 u motoru CNG o 3 % nižší než u ekvivalentní naftové verze.

 

Použití převodovky Hi-Matic u verze na zemní plyn posouvá výkon ještě dále, neboť rozdíl již činí 5%. Při užití pohonu na biometan lze emise CO2 navíc snížit až o 95 %. Je to vůbec poprvé, kdy se kombinuje motor Natural Power s jedinečnou osmistupňovou automatickou převodovkou Hi-Matic, což oblast osobní přepravy posouvá na zcela novou úroveň. Právě proto je minibus Daily Hi-Matic Natural Power z hlediska výkonu a šetrnosti k životnímu prostředí nejlepší ve své třídě. Pro další zvýšení pohodlí a bezpečnosti cestujících lze vozidlo vybavit také retardérem Telma.

 

Daily Minibus Natural Power je rovněž vysoce úsporný. Nižší cena za stlačený zemní plyn ve srovnání s naftou se ve výsledku odráží ve velmi příznivých ukazatelích nákladů na ujetý kilometr. Uvážíme-li ceny paliva, účinnost motoru a hodnoty energie, je více než zřejmé, že zemní plyn v porovnání s naftou dokáže značně snížit své náklady. Proto lze konstatovat, že se jedná o velmi ekonomické a současně udržitelné řešení.

 

Díky výrazně nižším ukazatelům hlučnosti je provoz vozidla tichý a ekologicky čistý, což v nízkoemisních oblastech představuje nespornou výhodu.