ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Návštěva ministra Havlíčka

Iveco Czech Republic navštívil ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček společně s Petrem Mervartem.

Společnost Iveco Czech Republic dne 16.9.2021 navštívil ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček společně s Petrem Mervartem, zmocněncem ministra pro vodíkové technologie. Účelem návštěvy byla prohlídka výroby autobusů Crossway, které jsou dlouhodobým lídrem na evropském trhu meziměstských autobusů a jednání o technologii budoucnosti a vodíkové strategii.

„Klíčová firma automobilového průmyslu připravuje vysoce inovativní řešení pro autobusy na vodík v Česku. IVECO představí revoluční prototyp autobusu na vodík již na konci roku 2023. Projekt navazuje na vládní vodíkovou strategii,“ řekl Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy.

David Kříž, generální ředitel Iveco Czech Republic, a. s. řekl: “Jsme velice rádi, že jsme v naší firmě, která je největším výrobním závodem autobusů v Evropě, mohli přivítat pana ministra Havlíčka. Panu ministrovi jsme představili současnou výrobkovou řadu meziměstských autobusů IVECO BUS a seznámili ho s našimi záměry v oblasti bateriových elektrických a vodíkových autobusů.“