ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nový kontrakt pro Paříž

IVECO BUS získal nový kontrakt na dodávku 150 autobusů na zemní plyn pro čistší Paříž

Vysoké Mýto, 23. května 2018

Dopravní podnik Paříže RATP (Régie Autonome des Trasports Parisiens) objednal u IVECO BUS 150 autobusů Urbanway Natural Power, které mají být dodávány od roku 2019 v rámci projektu francouzské metropole BUS 2025. Cílem tohoto projektu je nahradit celý vozový park ekologicky šetrnými vozy.

Alain Batier, ředitel společnosti RATP a Sylvain Blaise, víceprezident IVECO zodpovědný na značku IVECO BUS

 

Foto: Alain Batier, ředitel společnosti RATP a Sylvain Blaise, víceprezident IVECO zodpovědný na značku IVECO BUS

 

IVECO BUS, která je značkou skupiny CNH Industrial, zvítězila v tendru RATP (státního Dopravního podniku Paříže) se svými 18-ti metrovými kloubovými autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn či biometan. Tato smlouva navazuje na kontrakt z roku 2014 o dodávce zhruba 1 000 autobusů, a je důkazem vysoce kvalitního řešení trvalé mobility IVECO BUS.

Společnost IVECO BUS je evropským lídrem ve výrobě autobusů s pohonem na zemní plyn, kterých k dnešnímu dni uvedl do provozu kolem 6 000. Autobusy vyráběné ve výrobním závodě ve francouzském Annonay jsou ekologické, hospodárné a poháněné moderními motory Cursor 8 NP na zemní plyn, které vyrábí společnost FPT Industrial, patřící do skupiny CNH Industrial, se sídlem ve francouzském Bourbon-Lancy. Ročně je zde vyrobeno přes 1 000 motorů Cursor 8 NP, jež jsou používány v dopravě a průmyslu po celém světě.

Autobusy Urbanway jezdí i na biometan, vyráběný z odpadů, díky čemuž garantují neutrální uhlíkovou stopu, a zároveň nabízejí širokou škálu dalších benefitů, a to jak dopravcům, tak velkým městům. Mezi takové benefity patří např. čistší vzduch, snížená hlučnost a efektivnější využívání odpadů.

Jak IVECO BUS, prostřednictvím svého Výzkumného a vývojového centra ve francouzském Vénissieux, tak RATP usilovně pracují na řešení řady klíčových ekologických problémů, s nimiž se městské oblasti potýkají.